Александър Лазаров отпадна в квалификациите в Братислава

Peugeot Slovak Open, първи квалификационен кръг

Александър Лазаров – Александър Шевченко 6-4, 5-7, 3-6

Александър Лазаров отпадна в първи кръг от квалификациите за Чалънджър турнира в Братислава, след като претърпя поражение от световния №358 Александър Шевченко. Четвъртата ни ракета започна силно двубоя и спечели първия сет, но не успя да задържи добрия ритъм и позволи на руснака да осъществи обрат.

Един от решаващите компоненти за победата на Шевченко бе превъзходството му по отношение на спечелените на втори сервис точки (25-12). Руснакът реализира три от четирите си точки за пробив (75%), докато Лазаров оползотвори само две от своите 12 възможности (17%).

В първите осем гейма и двамата спечелиха своите подавания, като Лазаров можеше да съжалява за това, тъй като пропусна общо пет брейкпойнта – три в откриващия гейм и още два при 2-2. Впоследствие българинът все пак реализира пробив за 5-4, но в десетия гейм пропусна три възможности да приключи сета. Четвъртата ни ракета обаче не позволи на опонента си да върне брейка и приключи първата част при 6-4 в своя полза.

Вторият сет се разви по почти аналогичен начин. Лазаров пропиля три възможности за пробив при 1-1, като тенденцията двамата да печелят своите сервис геймове се запази до 6-5 за Шевченко. Четвъртата ни ракета спаси два сетбола, но въпреки усилията му руснакът реализира решаващ пробив и изравни резултата в мача, спечелвайки втория сет със 7-5.

Заключителната част започна с нов пробив на руснака, но Лазаров върна брейка и изравни, след което паритетът се запази до 3-3. Това обаче бе последният гейм на сметката на българина в този мач и в крайна сметка Шевченко триумфира с 4-6, 7-5, 6-3 след точно два часа игра.