Александър Лазаров записа победа в квалификациите в Лима

Lima Challenger, първи квалификационен кръг

Александър Лазаров – Лукас Кастелнуово 6-4, 7-5

Александър Лазаров се класира за втори кръг от квалификациите за Чалънджър турнира в Лима (Перу) след успех над 738-мия в ранглистата Лукас Кастелнуово. Българинът изоставаше с пробив и в двата сета, но въпреки това успя да намери изход от трудната ситуация и се доближи на една победа от участие в основната схема.

Следващият противник на Лазаров ще бъде третият поставен в пресявките Лукас Катарина (№357 в световната ранглиста).

Кастелнувово реализира ранен пробив за 2-0, след което успя да задържи преднината от два гейма до 4-2. Лазаров обаче подобри значително играта си, в резултат на което върна пробива и възстанови равенството. В маратонския осми гейм, продължил 11 минути, българинът пропусна цели четири брейкпойнта, но въпреки това успя да пробие сервиса на опонента си. Това се оказа повратният момент в развитието на първата част. В следващите два гейма Лазаров даде само една точка на швейцареца и по този начин се наложи с 6-4.

Втората част започна по аналогичен начин – с пробив и аванс от 2-0 за Кастелнуово, като впоследствие резултатът отново стана 4-2 в негова полза. Швейцарецът бе на път почти да реши сета, но в седмия гейм Лазаров спаси две точки за пробив и спечели подаването си. Това се оказа началото на силна серия за четвъртата ни ракета, който реализира пробив и осъществи пълен обрат, повеждайки с 5-4.

Впоследствие българинът пропусна три мачбола и позволи на опонента си да възстанови равенството. Въпреки това обаче Лазаров бързо преоткри верния ритъм и спечели убедително следващите два гейма, като по този начин приключи двубоя при 6-4, 7-5 в своя полза 1 час и 35 минути игра.