Лазаров претърпя поражение на 1/4-финалите в Пореч

ITF M15 Пореч, 1/4-финал

Александър Лазаров – Дамиен Венгер 6-7(2), 0-6

Александър Лазаров отпадна на 1/4-финалите на турнира на ITF в хърватския град Пореч след поражение от квалификанта Дамиен Венгер. Четвъртата ни ракета не успя да повтори силното си представяне от последните два мача, в които не загуби сет, и приключи участието си в надпреварата.

Двамата имаха почти идентични показатели при спечелените на първи и втори сервис точки, но швейцарецът бе по-прецизен при възможностите си за пробив. Венгер реализира шест от 16-те си брейкпойнта, докато Лазаров оползотвори три от петте си точки за пробив.

Мачът започна чудесно за Лазаров, който поведе с 2-0 след ранен пробив. Венгер обаче върна пробива и успя да възстанови равенството. Българинът отново излезе напред в резултата, но неговият опонент отново успя да пробие, като по този начин осъществи пълен обрат и поведе с 4-3.

Лазаров записа пробив за 4-4, след което двамата си размениха по още един гейм преди четвъртата ни ракета да стигне до обрат при 6-5. Венгер обаче изравни и така се стигна до тайбрек. Той започна напълно равностойно, но при резултат 2-2 швейцарецът спечели пет безответни точки и спечели първия сет със 7-6(2).

Във втория сет интрига почти нямаше. В първите три гейма Венгер даде само три точки на Лазаров и поведе комфортно с 3-0. Българинът можеше да намали изоставането си след като поведе с 40-0 в четвъртия, но допусна обрат. Квалификантът продължи да доминира до края на мача и в крайна сметка се класира за полуфиналите, приключвайки сблъсъка при резултат 7-6(2), 6-0 след 1 час и 39 минути на корта.

Достигането на Лазаров до тази фаза на турнира ще му донесе 2 точки за световната ранглиста и 438 долара от наградния фонд.