Александър Лазаров се класира за основната схема в Шимкент

Shymkent 1, втори квалификационен кръг

Александър Лазаров – Арджун Каде 6-4, 6-2

Александър Лазаров се класира за основната схема на Чалънджър турнира в Шимкент (Казахстан) след чиста победа над световния №550 Арджун Каде. Четвъртата ни ракета мина без загубен сет през квалификациите и днес отново надигра категорично своя опонент, стигайки до успеха след едва 64 минути на корта.

Съперник на Лазаров в първи кръг от основната схема ще бъде друг квалификант – намиращият се на 417-а позиция в ранглистата Ян Бондаревский.

Лазаров бе по-ефективен на начален удар, като допусна по-малко двойни грешки (3-5) и спечели 76% от точките си на първи сервис (28/37). Българският тенисист реализира четири от седемте си точки за пробив (57%), докато Каде оползотвори един от двата брейкпойнта, които се откриха пред него (50%).

Лазаров пропусна два брейкпойнта в петия гейм и бе на път да съжалява за това, тъй като впоследствие Каде реализира първия брейк в мача и направи резултата 4-2 в своя полза. Това обаче не разколеба българина, който реагира по най-добрия начин. Лазаров заигра много по-динамично и агресивно и наложи непосилно за своя опонент темпо, в резултата на което записа два поредни пробива и спечели първия сет с 6-4.

Силната серия на Лазаров продължи в началото на втория сет и той реализира ранен брейк за 2-0. Каде намали изоставането си, но четвъртата ни ракета бързо си върна инициативата и на практика реши мача, като отново проби сервиса на индиеца и натрупа комфортен аванс от 5-1. Разликата от четири гейма се запази до края и Лазаров триумфира с 6-4, 6-2.