Лазаров се контузи на полуфинала в Йерусалим

ITF M15 Йерусалим, полуфинал

Александър Лазаров – Зейн Кан 0-6, 0-2 (отк. Лазаров)

Александър Лазаров претърпя поражение на полуфинала на турнира на ITF в Йерусалим, отстъпвайки пред намиращия се на 546-о място в световната ранглиста Зейн Кан. Българинът не успя да продължи победния си ход в израелската столица и приключи турнира по възможно най-лошия начин – с контузия, която му попречи да доиграе мача.

Американският тенисист спечели доста оспорвания първи гейм, след което осъществи първия пробив в мача и поведе с 2-0. Кан затвърди пробива, след което продължи да доминира над четвъртата ни ракета и спечели първия сет с 6-0.

В хода на мача обаче ставаше все по-очевидно, че Лазаров изпитва дискомфорт, който му пречи да покаже най-добрата си игра. Българинът отново допусна ранен пробив във втория сет, а впоследствие поиска медицинско прекъсване. След консултация с медицинския екип Лазаров реши да прекрати участието си в мача и така сблъсъкът приключи при резултат 6-0, 2-0 в полза на Кан след едва 36 минути игра.