Лазаров започна с лесна победа на Чалънджъра в Барлета

Open Citta’ Della Disfida, първи кръг на квалификации
Александър Лазаров – Джузепе Треска 6-3, 6-2

Александър Лазаров започна с победа участието си на Чалънджър турнира в Барлета. Пред сериозно количество публика на клея в югоизточния италиански град българинът нямаше проблеми с представителя на домакините Джузепе Треска, който е №2154 в света и играеше с уайлд кард – 6-3, 6-2 след по-малко от час на корта.

Лазаров доминираше на първи сервис като в целия мач загуби едва 4 точки от общо 33 и допусна само един брейкбол, реализиран от съперника му през първия сет. На свой ред световният №411 реализира четири от петте си възможности – по два пробива във всеки от сетовете.

Двамата си размениха по един пробив в самото начало преди Алекс да реализира брейк за 4-2. Във втората част българинът спечели първите четири гейма и до края нямаше проблеми да узакони победата си.

Така в трето от четирите си участия на ниво Чалънджър през сезона той успява да преодолее първия си съперник. В предишните два случая квалификациите бяха преодолени, включително и през изминалата седмица в Оейраш, където в първи кръг на основната схема Лазаров загуби от Димитър Кузманов в три сета.

Негов съперник във втория кръг на пресявките в Барлета ще бъде шестият в схемата Милян Зекич (№346), от когото има една загуба на финал на ITF турнир в Скопие през миналата година. Нов успех ще му донесе още 2 точки за ранглистата, които ще го доближат още повече до дебют в топ 400.