Александър Донски отпадна след първия кръг в Съндърланд

Александър Донски не успя да запише победа в основната схема на турнира в Съндърланд с награден фонд 25,000 долара. Българският тенисист, намиращ се под №567 в ранглистата, допусна поражение от представителя на домакините Марк Уайтхаус с 6-7(4) 4-6.

Миналата седмица Донски преодоля първи кръг на турнирана твърди кортове в зала в Глазгоу. В надпреварата с награден фонд 25 хиляди долара той започна с успех с 6-3 6-1 над представителя на домакините Джак Гибънс, който стигна до срещата като „щастлив губещ“ от квалификациите, но после загуби от поляка Войчех Марек.

До деветия гейм на първата част Донски на два пъти стигаше до брейкболи, но британецът съумяваше да се измъква. Самият Уайтхаус имаше своя шанс за пробив при 4-4, но българинът също показа хладнокръвие, за да се спаси.

Последва тайбрек, в който световният №631 поведе с два мини пробива и 4-1, а до края даде само още три точки на опонента.

Донски отрази брейкбол в четвъртия гейм след почивката, а после пропусна два шанса да пробие и да се върне в мача. Така се стигна до 4-5, когато българинът сервираше да остане в двубоя, но се пропука и загуби с 4-6.