Алекс Донски си върна на бразилец и започна с победа в Монастир

M15 Монастир, първи кръг

Александър Донски – Жилбер Соарес Клиер Жуниор 6-4, 4-6, 6-3

Александър Донски започна с победа участието си на тазседмичния ITF турнир в тунизийския курорт Монастир с награден фонд 15 хиляди долара.

В мач от първи кръг българинът надделя с 6-4, 4-6, 6-3 над бразилеца Жилбер Соарес Клиер Жуниор (№616) след 2 часа и 22 минути на корта.

В хода на двубоя и двамата се справяха добре на първи сервис, но Донски имаше предимство на второто си подаване, което се оказа ключово за успеха над 20-годишния съперник, който при юношите бе достигал до №10 в света.

Донски реализира общо 3 пробива от 11 възможности спрямо 2/5 за съперника, като в решителния сет проби рано и до края не позволи да загуби подаването си.

Така ракета №5 на България взе реванш от бразилеца за поражението от него в първия кръг в Монастир на последния си турнир в края на март, когато загуби с 6-7(5), 3-6.

За Донски победата е важна след лошия старт на сезона. Турнирът в Монастир е четвъртият му там в последните седмици, като до момента имаше само една победа. Преди това Донски игра в три турнира в Анталия, като в тях най-доброто му постижение бе едно достигане до трети кръг.

Сега във втори кръг той ще срещне италианецът Омар Джакалоне (№723), победил със 7-6(5), 4-6, 3-1 и отказване сънародника си Ерик Крепалди.