Донски елиминира четвъртия поставен в Анталия

ITF M15 Анталия, осминафинал

Александър Донски – Александър Метревели 6-4, 3-6, 6-2

Александър Донски се класира за четвъртфиналите на М15 турнира в Анталия след победа над четвъртия в схемата Александър Метревели (№599). Българинът бе надигран във втория сет, но в останалата част от мача превъзхождаше значително опонента си и напълно заслужено продължава към следващата фаза.

Там негов опонент ще бъде Габриеле Пенафорти (№859) или Тимофей Дерепаско.

Донски направи повече двойни грешки (9-3), но за сметка на това имаше предимство по отношение на асовете (6-1) и бе по-резултатен при подаванията си (51-45). Българинът спечели впечатляващите 84% от точките си на първи сервис (32/38) и оползотвори четири от десетте си шанса за пробив (40%), докато Метревели реализира три от своите четири брейкпойнта (75%).

Началото бе много по-добро за Донски, който поведе с 3-0 след ранен пробив. Впоследствие обаче Метревели вдигна нивото и успя да възстанови равенството при 4-4. Българският тенисист обаче си върна инициативата и приключи силно сета, надделявайки с 6-4 след два гейма на 15.

Втората част започна по аналогичен начин, но при разменени роли, като този път грузинецът бе този, който проби пръв и поведе с 2-0. Донски опита да отговори на предизвикателството, но четвъртият поставен не позволи това да се случи и впоследствие записа нов брейк, изравнявайки резултата в мача след 6-3.

В заключителната част обаче Донски не остави шансове на опонента си и на два пъти проби сервиса му, натрупвайки комфортен аванс от 5-1. Метревели редуцира пасива си, но не за дълго, тъй като българският тенисист завърши мача с гейм на нула за крайното 6-4, 3-6, 6-2 след 2 часа и 21 минути игра.