Първи четвъртфинал през сезона за Алекс Донски

М15 Монастир, втори кръг
Александър Донски – Артур Реймонд 7-5, 5-7, 7-5

Александър Донски се класира за първия си четвъртфинал през сезон 2022. На ITF турнира с награден фонд 15 хиляди долара в Монастир българинът постигна успех със 7-5, 5-7, 7-5 над французина Артур Реймонд (№630).

Двубоят продължи близо 3 часа и предложи общо 13 пробива – 7 за Донски и 6 за съперника му. Драмата бе в последния сет, в който българинът поведе с два пробива с 5-2, но и в двата случая, в които сервираше за мача, допускаше връщането на брейка. Все пак той запази самообладание, достигна до нов пробив, след което от третия опит успя да сложи край на мача.

За него следва мач с друг французин – №742 Тимо Лего, който мина през квалификациите и вече има пет поредни победи в Тунис. Любопитен факт е, че в турнира на двойки заедно с Кортни Лок Донски загуби от тандема Реймонд и Лего.

За ракета №5 на България това е четвърта седмица с турнир в Монастир, след като в предишните три играеше на надпревари с награден фонд 25 хиляди долара. В тях успя да запише една победа в основната схема на първия и една в квалификациите на третия. В същото време спечели една титла на двойки и игра още един финал при тандемите.