Александър Лазаров претърпя поражение във втория кръг на турнира в Анталия

ITF M15 (Анталия), втори кръг

Александър Лазаров – Сарп Агабигун 6-7(4), 6-4, 2-6

Александър Лазаров отпадна във втори кръг на турнира на ITF в Анталия след загуба в три сета от представителя на домакините Сарп Агабигун, намиращ се на 955-о място в световната ранглиста. Българинът преодоля разочарованието от злощастно загубения първи сет и успя да изравни резултата в мача, но в заключителната част неговият опонент показа значително по-добра игра.

Българинът бе по-ефективен на сервис, като записа повече асове (5-2) и направи по-малко двойни грешки (2-3). И пред двамата опоненти се откриха по 11 възможности за пробив, но турчинът бе малко по-прецизен в това отношение като реализира 6 брейкбола, докато Лазаров записа 5 в актива си. Единственият компонент, в който Агабигун имаше значимо по-сериозно превъзходство, бяха реализираните на втори сервис точки, където той записа 51% успеваемост срещу 38% за Лазаров.

Мачът започна по-добр за Агабигун, който поведе с 2-0 след ранен пробив. Малко по-късно обаче Лазаров върна жеста и изравни при 3-3. Турчинът отново излезе напред, но третата ни ракета проби за втори път и поведе с 5-4. Агабигун обаче не позволи на родния тенисист да натрупа необходимата преднина и така се стигна до тайбрек. В него представителят на домакините поведе с 3-0, след което продължи да поддържа тази разлика и триумфира със 7-4, спечелвайки първия сет.

Лазаров започна отлично втория сет и проби за 2-0, но след това в играта на българина настъпи внезапен спад и неговият опонент стигна до пълен обрат. Двамата си размениха по още един гейм, след което Лазаров изигра най-силните си минути в мача и реализира решаващ пробив, като направи серия от три поредни гейма и спечели сета с 6-4.

Българинът пръв направи крачка към победата като спечели откриващия гейм в третия сет, но след това Агабигун налож непосилно за Лазаров темпо и поведе убедително с 4-1. Третата ни ракета върна един гейм, но веднага след това турският тенисист отново проби и по този начин оформи крайното 7-6, 4-6, 6-2 в своя полза.

За съжаление загубата на Лзаров не бе единственото българско поражение на турнира в Анталия днес. Представителката ни в надпреварата при жените Гергана Топалова, която бе седма поставена в схемата, отпадна на 1/8-финалите на турнира след загуба с 2-6, 2-6 от рускинята Ерика Андреева.