Александър Лазаров загуби в квалификациите в Сплит

Александър Лазаров претърпя поражение във втори кръг на квалификациите на турнира от сериите Чалънджър в Сплит (Хърватия) с награден фонд 73 хиляди евро. Българинът загуби от световния №157 Елиас Имер с 4-6, 4-6.

“Много добра битка при тежки условия. Понякога няколко точки решават мача, но качеството и прогресът са налице. Играя мачове, каквито винаги съм искал” – коментира Лазаров, който скоро отпътува за Португалия.

До 2-2 двамата си размениха по пробив. Шведът реализира нов брейк за 3-2 и после затвърди, но не задържа аванса си за дълго. Алекс изравни на 4-4 и имаше възможност да притисне съперника си в края на сета, но загуби следващите два гейма – 4-6.

След почивката ситуацията вече беше много по-различна. Подаващите не предоставяха никакви шансове, като чак в деветия гейм дойдоха първите възможности за пробив. Те бяха в подаването на Лазаров, който допусна брейк за 4-5, а после не успя да противодейства от ретур – 4-6.

В първи кръг на пресявките Лазаров се наложи с 6-3, 6-2 над №313 в световната ранглиста Никола Милоевич от Сърбия.