Андреев е №4 в света, може да започне годината като №2!

Адриан Андреев е №4 в новото издание на световната ранглиста при юношите. Младата надежда на българския тенис спечели бронзов медал на Мастърса в Чънду (Китай) и прибави 320 точки към актива си. Така Адриан има в момента 2123.75 точки. Пред него са само №1 в световната ранглиста Чун Цън от Китайско Тайпе, №2 е олимпийския шампион Юго Гастон от Франция и №3 Себатисан Баес от Аржентина.

От началото на следващата година от класацията ще бъдат извадени Гастон и Баес, които навършват 18 годишна възраст. Така Андреев може да се изкачи на втора позиция.

До края на този сезон нашето момче има да защитава 280 точки от турнира „Еди Хер“. През миналата кампания Адриан спечели титлите на единично и на двойки на турнира „Еди Хер“ във Флорида. Андреев ще участва и на турнира за юноши „Ориндж Боул“, който е от най-високата категория „А“ в календара на ITF.

Андреев се представя изключително силно през 2018 година. Освен бронзовото отличие от финалния „Мастърс“ най-добрите осем юноши, той стана европейски вицешампион, спечели титлата на двойки на US OPEN и завоюва сребърен медал на младежката олимпиада.

Той стана първият български тенисист, който участва на младежка олимпиада и също така първият, който се класира за Мастърса на осемте най-добри в света до 18 г. През месец май Адриан спечели турнира в Милано от най-високата категория „А“.