Българите на ITF турнири: Шиникова на 1/4-финал в Тунис, загуби за Каратанчева и Стаматова

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №1 българка се наложи над Сандра Самир (Египет) със 7-6(4), 7-5. Срещата продължи 2 часа и 27 минути.

Следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между Икуми Ямадзаки (Япония) и №6 Сара Чакаревич (Франция).

Юлия Стаматова пък отпадна във втория кръг на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №3 в схемата българка загуби от японката Ринон Окуваки с 2-6, 6-3, 3-6. Срещата продължи 2 часа и 33 минути.

В турнира участва и Елизара Янева, която вчера отстъпи пред петата поставена Валерия Юшченко (Русия) с 2-6, 4-6

Лия Каратанчева отпадна в първия кръг на сингъл на турнира на червени кортове в Бонита Спринг (САЩ) с награден фонд 100 хиляди долара.

Българката, която премина през квалификациите след две победи, загуби на старта на основната схема от участващата с „уайлд кард“ Софи Чан (САЩ) с 2-6, 2-6 за 70 минути.