Българите на корта през седмицата: 29 август – 4 септември

Българите на корта през седмицата: 29 август - 4 септември

Григор Димитров – US Open

Григор Димитров изтегли нелош жребий на последния турнир от Големия шлем за сезона, като в първи кръг му предстои сблъсък с Стив Джонсън. Вълнуващ мач би ни очаквал в трети кръг, където има възможност най-добрият ни тенисист да срещне Яник Синер.

Адриан Андреев – Чалънджър в Комо

Адриан Андреев спечели двубоите си от квалификациите на Чалънджъра в Комо, на които бе поставен под №3, и ще запише поредния си турнир от тази категория за сезона.

Жребият му отреди да започне кампанията си срещу №623 Федерико Арнаболди, а във втори кръг може да се изправи срещу Рикардо Бонадио – №188 в света.

Александър Лазаров и Александър Донски – Чалънджър в Майорка, квалификации

Александър Лазаров започна с чиста победа участието си на квалификациите на Чалънджър турнира в Майорка, като за място в основната схема ще се сблъска с Алберто Барозо Кампос (№396).

За жалост Александър Донски отстъпи на бившия №44 Лукаш Лацко с 4-6 4-6 и напуска турнира.

Българите участват на турнира по двойки.

Диа Евтимова – ITF W60 Колонж-Белерив, квалификации

Диа Евтимова започна с успех квалификациите в Швейцария и ѝ предстои сблъсък с №490 Лекси Стивънс от Холандия. Победителката продължава към основната схема.

Беатрис Спасова – ITF W25 Алмати, квалификации

Беатрис открива участието си в квалификациите срещу сръбкинята Тамара Чурович. 27-годишната ѝ опонентка е №606 в света.

Победителката най-вероятно ще срещне втората в схемата на пресявките Амина Аншба №402).

Гергана Топалова – ITF W25 Виена

Българката е седма в схемата на турнира, което означава, че ще започне участието си срещу непоставена състезателка. Нейна съперничка ще бъде 17-годишната Лола Радивоевич от Сърбия, която заема 537-мо място в ранглистата.

Михаела Цонева и Катерина Димитрова – ITF W15 Брашов

Михаела Цонева е поставена под №5 в схемата и започва с представителката на домакините Йоана Гаспър, която в момента е на 39 години, а най-доброто ѝ класиране е било през 2001-ва – №258.

Димитрова започва срещу тийнейджърката Йоана Звонару.

Янаки Милев – ITF M15 Пескара

Янаки Милев получи място, благодарение на мястото си в топ 100 на младежкия ранкинг. Все още не е ясно кой ще бъде неговият опонент в първи кръг.