Българите в ITF днес: Каратанчева победи сестрата на Лейла Фернандес след 186 минути

Много българи играха във вторник мачове от ITF тура. В един от най-интересните от тях Лия Каратанчева победа Бианка Фернандес в първи кръг на W25 турнира в Санто Доминго.

18-годишната сестра на Лейла Фернандес бе преодоляла квалификациите, но днес отстъпи на друга тенисистка с прочута сестра. Двубоят продължи 3 часа и 6 минути, в които пробивите бяха само два – по един във втория и в третия сет в полза на Каратанчева.

Българката впечатли с това, че отрази всички 11 брейкбола на съперничката си, за да достигне до общо трети успех в Доминикана, където през миналата седмица достигна до трети кръг на друг турнир от същата категория. Тя ще играе и на двойки в тандем с 15-годишната си сестра Алекса.

Успешно на турнир с награден фонд 25 хиляди долара стартира и Александър Донски. В Монастир той се наложи със 7-6(2), 3-6, 6-2 над южноафриканеца Анро Нел.

На 15-хилядника в Анталия във втори кръг вече са Росица Денчева и Юлия Стаматова. 15-годишната Денчева не загуби нито гейм срещу румънката Дария Пасторич, докато Стаматова спечели българския сблъсък с Михаела Цонева след – 6-4, 6-2.

Победа в турнира на двойки в турския курорт записаха Габриел Донев и Илиян Радулов. В сряда те ще стартират и участието си на сингъл. Това важи и за Янаки Милев, който също записа успех на двойки.

За съжаление, Джулия Терзийска отпадна в първи кръг на турнира с награден фонд 40 хиляди долара в Макон, Франция. Тя загуби с 6-7(5), 2-6 от №172 в света Лейре Ромеро Гормас. В сряда своя мач от първи кръг ще изиграе Гергана Топалова, която също като Терзийска преодоля квалификациите.