България потегли с победа над Израел във „Фед къп“

България потегли с победа над Израел във "Фед къп"

България потегли победно с 2-1 над Израел в първия двубой от група I на зона Европа/Африка за „Фед къп“ в Талин (Естония). Виктория Томова постигна успех над Дениз Казанюк в три сета – 6-4 5-7 6-2. Мачът продължи малко над два часа и половина, Вики проби 9 от 18 възможности срещу 7 загубени сервис гейма и спечели общо 106 точки срещу 97 за опонентката ѝ.

Във втория мач Елица Костова същи се бори здраво, но в крайна сметка след близо два часа на корта отстъпи на Юлия Глушко с 3-6 5-7. На двойки Костова и Сесил Каратанчева взеха решаващата точка срещу Глушко и Шели Круицки с 2-6 6-3 7-5 в мач, продължил два часа и 20 минути.

В нашата група „Д“ са още съставите на Сърбия, които са следващият ни съперник, и домакините от Естония. Целта е първото място и достигането до плейоф за влизане в по-горната група. В отбора е и Изабелла Шиникова.