България сред осемте най-добри отбора на Европа до 16 години

България е сред осемте най-добри отбора в Европа. Това стана факт, след като представителите на страната ни се наложиха над Гърция с 2-0 победи във финалния сблъсък на турнира в Констанца от Европейската лятна купа.

В първата среща Николай Неделчев победи с 6-4 6-2 Филипос Астереинидис. Във втория двубой Пьотр Нестеров  победи с 6-0 6-4 Басилис Волтиракис.

През 2015 г. Пьотр се сдобива с българско гражданство, което му позволява да представя страната ни по време на турнирите. Миналата година Нестеров беше избран от Тенис Европа за тенисист номер 1 на Европа при момчетата до 16 годишна възраст.   Миналия сезон Нестеров стана шампион на осемте най-добри на Европа до 16 г. на Мастърса в Реджо Калабрия (Италия). Също така триумфира с титлите на турнира до 16 год. от първа категория в Сараево (Босна и Херцеговина) и в надпреварите от втора категория в Лида (Беларус) и Панчево (Сърбия). Пьотр завърши и сезон 2018 като номер 1 и в ранглистата при юношите до 16 г.

Българите се справиха в надпреварата с тима на Русия в четвъртък, а успехът над Гърция им гарантира място на финалите на Европейската лятна купа във Франция от 5 до 7 август. Така България отново е сред осемте най-добри отбора на Европа.

Освен България на турнира в Констанца участваха Румъния, Босна и Херцеговина, Черна гора, Гърция, Русия, Швеция и Турция.