Бек нанесе тежко поражение на Пиронкова в Линц

Generali Ladies Linz, I кръг

Цветана Пиронкова – Аника Бек 0-6 4-6

Цветана Пиронкова допусна тежко поражение от Аника Бек с 6-0 6-4 в първи кръг на турнира в зала на твърда настилка в Линц. Българката така и не намери играта си през целия двубой и успя да удържи само един от всичките си сервис геймове.

Двубоят започна с продължителни размени от дъното на корта, но Бек бе по-стабилна и проби още в първото подаване на Пиронкова. Последва убедителен сервис гейм на нула за германката за аванс от 2-0.

С мощен форхенд по правата Бек достигна до брейкбол и в гейм №3 и той бе реализиран след грешка от бекхенд на Цвети. Светлинното табло показваше резултат 3-0 след само осем минути игра.

В следващите минути българката стоеше твърде пасивно от дъното на корта и позволяваше на противничката си да доминира в разиграванията. С прецизно форхенд воле Бек достигна до още два шанса за пробив при 4-0 в своя полза и нов пресилен бекхенд на Цвети предостави правото на германката да сервира за сета.

Тя не загуби излишно време и завърши частта с гейм на нула, пласирайки ас още при първия си сетбол.

Серията на Бек продължи след нова доза агресивна игра, комбинирана с лошо движение по корта на Пиронкова. Германката спечели седми пореден гейм и поведе с пробив и във втория сет.

Форхенд в мрежата на Бек даде надежда на българката за моментален рибрейк. Той стана факт благодарение на последователни пропуски от бекхенд на германката.

22-годишната състезателка обаче бързо възстанови концентрацията си, започна отново да диктува разиграванията и проби на нула за преднина от 2-1.

И този път обаче авансът на Бек не се запази дълго. Бекхендът на Пиронкова функционираше добре в шестия гейм и с уинър по правата тя изравни за 3-3.

Сервирането на Цвети така и не достигна до достатъчно високо ниво в днешния ден и след неуспешна къса топка Бек още веднъж поведе с 15-40 в подаването на пловдивчанката. С форхенд уинър по правата германката дръпна с 4-3.

И двете не бяха убедителни на начален удар в тези минути и си размениха по още един пробив, което доведе резултата до 5-4 и сервис за мача на Бек.

Тя не допусна повече колебания и с гейм на нула приключи успешно двубоя след малко повече от час. Следващата противничка на Бек ще бъде определена от сблъсъка Доминика Цибулкова – Белинда Бенчич.