Братовчедът на Григор Димитров с първа победа в професионалния тенис

Александър Василев, който е братовчед на Григор Димитров, записа първата си победа в професионалния тенис. 16-годишният талант се възползва от получената покана за участие на 15-хилядника в Пазарджик и в първи кръг отстрани друг играещ с уайлд кард, в лицето на Мартин Димитров, след 7-6, 6-3.

За него това бе и едва втори мач в основна схема на ITF ниво, след като миналата година загуби при дебюта си в Созопол.

Василев все още играе приоритетно при юношите. В момента той е номер 200 в световната ранглиста, като най-добрите му постижения през сезона са четвъртфиналът на J300 в Пловдив и полуфинал на J100 в Истанбул.

Във втори кръг са още трима българи. Четвъртият в схемата Симон-Антони Иванов се справи с 6-2, 6-2 над италианеца Лоренцо Ватерони.

Габриел Донев обърна французина Максенс Бровил (№736) след 2-6, 6-4, 6-4 в мач, който беше прекъснат заради дъжд.

Победа постигна и световният №4 при юношите Илиян Радулов – 6-1, 6-3 над квалификанта Виктория Маркуисели (№1812) от Аржентина.

Преодолелият квалификациите Виктор Марков остана много близо до победата срещу италианеца Леонардо Роси (№856). 18-годишният българин прекара на корта 3 часа и 30 минути и загуби с тайбрек в третия сет – 6-7(8), 7-5, 6-7(7).