Денислава Глушкова след бронза на Европейското: Мечтая да стана номер едно в света

Наскоро  Денислава Глушкова спечели бронзов медал на Европейското индивидуално първенство по тенис до 16 години в руската столица Москва. Младата надежда на българския тенис е и шампионка от Държавното лично първенство по тенис на открито до 18-годишна възраст.

Тази седмица Денислава бе част от националния отбор до 16 години на страната ни, който се класира на трето място на турнира от Европейската лятна купа в Ровно. Тенисистката от ТК „Дема“ отговори на няколко въпроса на TennisKafe.com и разказа за последните си успехи и предстоящите цели.

денислава глушкова

Направи много силно представяне в Москва, с какви спомени оставаш от там?

Оставам с много положителни и приятни емоции. Оценявам високо организацията на турнира.

Колко важен всъщност е бронзовият медал за теб?

На толкова значителен турнир – „Европейско лично първенство до 16 години”, бронзовият медал има стойността на „златен“, както за мен, така и за България.

glushkova 2

Как видя конкуренцията си?

Конкуренцията е доста силна. Нямах леки мачове. Играх с най-добрите състезатели от всички държави.

Ти имаш ли си любим играч? Кой и защо?

Следя с интерес турнирите от Големия шлем и ме вдъхновява всяка майсторска игра, независимо от името на тенисиста.