Димитър Кузманов започна с успех в турнира на Джокович

Димитър Кузманов преодоля първи кръг на квалификациите на АТР 250 турнира в Баня Лука. Българинът елиминира с 6-4, 6-4 италианеца Лука Нарди.

Двубоят между двамата беше тежка клей битка, но и сблъсък, който е по вкуса на втората ни ракета. В първите шест гейма имаше общо четири брейка – 3-3. Двамата си размениха по още един до 4-4, преди Кузманов да вземе подаване на нула за 5-4, а после да спечели сервис гейма на съперника си – 6-4.

Мико навакса ранен брейк пасив във втория сет. При 5-3 той сервираше за победата и изпусна мачбол, но после компенсира с решителен брейк за 6-4.

В мача за място в основната схема опонент на Мико ще бъде оглавяващият схемата Раду Албот (№112) или участващият с „уайлд кард“ представител на домакините Алдън Сеткич (№578).

Кузманов е играл срещу Албот общо пет пъти. Четири от тях са на ниво Фючърс и завършват с победи за молдовеца, но миналата година втората ни ракета прекъсна негативната си серия срещу този опонент с успех на Чалънджър турнира в Руан (6-3, 6-4). Евентуален мач със Сеткич би бил първи помежду им.

На много интересен осминафинал можем да станем свидетели на ATP 250 турнира в Баня Лука. Основният фаворит за титлата – световният №1 Новак Джокович, може да се изправи срещу Стан Вавринка в първия си мач от надпреварата. Това ще се случи, ако швейцарецът елиминира световния №88 Люка Ван Аш в първи кръг.