Димитър Кузманов загуби от втория поставен в Меербуш

M.A.R.A. Open, четвъртфинал
Димитър Кузманов – Ян Чоински 6-2, 5-7, 3-6

Димитър Кузманов приключи участието си на Чалънджър турнира в Меербуш. Българинът отпадна на четвъртфинал след поражение от втория поставен Ян Чоински (№148). Третата ни ракета не бе никак далеч от победата, но за съжаление позволи на опонента си да му отнеме контрола върху двубоя.

Кузманов записа повече асове (5-1) и по-малко двойни грешки (1-2), но въпреки това Чоински бе по-резултатен при подаванията си (59-51). Българинът спечели 75% от точките си на първи сервис (40/53) срещу 68% за британеца (36/53), като успеваемостта им по отношение на точките за пробив бе напълно еднаква – 3/6.

Първият сет бе много по-добър за Кузманов. След равностойните начални минути третата ни ракета установи пълен контрол върху случващото се на корта. Пловдивчанинът направи серия от пет поредни спечелени гейма, надделявайки с 6-2 в откриващата част.

Кузманов стигна до много важен брейкпойнт при 5-5 във втория сет, който обаче не успя да реализира. В последвалия гейм българският тенисист спаси три сетбола, но въпреки това Чоински стигна до решаващ пробив и изравни резултата в мача след 7-5.

Кузманов проби пръв в заключителния сет, но Чоински веднага върна брейка, като равенството се запази до 3-3. Британецът обаче завърши по-силно двубоя и не даде повече геймове на третата ни ракета, оформяйки крайното 2-6, 7-5, 6-3 в своя полза след малко повече от 2 часа игра.