Кузманов е на четвъртфинал в Бенгалуру след сладък реванш

Bengaluru Open 2, втори кръг
Димитър Кузманов – Александър Мюлер 6-4, 6-1

Димитър Кузманов достигна до първия си четвъртфинал през сезон 2022 след сладък реванш срещу Александър Мюлер в Бенгалуру.

Преди седмица ракета №2 на България загуби от французина на същата фаза на първия Чалънджър в индийския град след мач, в който двата сета продължиха близо 2 часа.

6 дни по-късно Кузманов демонстрира, че си е научил урока от случилото се. Този път подобна драма липсваше. Българинът бе много убедителен и даде само 5 гейма на съперника си като в хода на мача успя да го пробие 5 пъти от 7 възможности.

И този път двамата имаха много дълги разигравания и маратонски геймове, но разликата бе, че при втория им мач в Бенгалуру българинът бе този, който ги печелеше в повечето случаи.

Мачът започна с три поредни гейма за пловдивчанина преди серия от три пробива да доведе до изравняване за 4-4.

Все пак финалната дума в сета имаше Кузманов, който при 5-4 реализира открилия му се сетбол в подаването на световния №196.

Във втората част единствените възможности пред Мюлер бяха на самия старт. Българинът отрази два брейкбола, а от 1-1 пое по бързата пътека към топ 8 след пет поредни гейма.

През тази седмица очевидно му е тръгнало на французи, след като в първи кръг отстрани №2 в схемата Уго Грение, а на четвъртфинал ще срещне Матиас Бург, надделял с 6-3, 6-4 над Стивън Диез. Бурж е №226 в света, а това ще бъде първи мач помежду им.

Добро представяне през тази седмица е важно за Кузманов, тъй като в понеделник отпадат 45 точки от актива му, постигнати с три четвъртфинала на това ниво.