Кузманов е в последния кръг от квалификациите след нов обрат

US Open, втори квалификационен кръг

Димитър Кузманов – Лиъм Броуди 4-6, 6-1, 6-4

Димитър Кузманов достигна до последния кръг от квалификациите на US Open след като елиминира световния №131 Лиъм Броуди. Подобно на предходния си мач, пловдивчанинът загуби първия сет, но след това надигра категорично британския тенисист и стигна до напълно заслужена победа.

Негов опонент в битката за място в основната схема ще бъде представителят на домакините Брендън Холт (№296).

Кузманов записа повече асове в хода на двубоя (6-5) и спечели 71% от точките си на първи сервис (39/55). И двамата опоненти имаха по шест възможности за пробив, като оползотворените бяха 3-1 в полза на българина.

Кузманов спаси брейкпойнт и спечели откриващия гейм, но впоследствие Броуди все пак успя да пробие пръв и да направи резултата 3-1 в своя полза. Втората ни ракета демонстрира борбеност, като отрази четири сетбола и спечели подаването си в деветия гейм, но Броуди не му позволи да върне пробива и се наложи с 6-4.

Радостта на британеца обаче не продължи дълго. Втората част започна вихрено за Кузманов, който записа два поредни пробива, давайки само осем точки в първите пет гейма. Броуди редуцира пасива си, но втората ни ракета бързо си върна инициативата и завърши сета със сервис гейм на нула за 6-1.

Третият сет протече по аналогичен на първия начин, но при разменени роли. Този път единственият реализиран пробив бе дело на Кузманов, който не позволи на опонента си да стигне до нито един брейкпойнт до края на мача и по този начин триумфира с 4-6, 6-1, 6-4 след 2 часа и 13 минути игра.