Кузманов с нова победа и четвъртфинал в Нотингам

Добрият ден за българските тенисисти на международно ниво продължи с втора победа на Димитър Кузманов на Чалънджър 75 турнира в Нотингам, който се играе в зала.

В мач от втория кръг пловдивчанинът обърна французина Жул Мари (№2015) след 4-6, 6-3, 6-4 в сблъсък, продължил 2 часа и 15 минути. Мари, който е популярен със своя YouTube канал, завърши мача със спечелена една точка повече в равностойния двубой, но Кузманов бе по-ефективен при реализирането на шансове за пробив с 2 от 5 спрямо 1 от 7 на французина. Мари реализира първия пробив в деветия гейм на първата част.

До осмия гейм на втората част Кузманов така и не бе стигал до възможност за пробив, но такава се появи в точния момент, за да пробие за 5-3, след което успя на собствен сервис да затвори сета.

В третата част отново той нанесе своя удар с пробив за 4-3. В следващите си два сервис гейма той загуби само по една точка на сервис и така намери място на четвъртфинал. Там негов съперник ще бъде опитният Михаил Кукушкин, победил №7 Йорис Де Лооре с 6-4, 6-4. До момента двамата не са играли помежду си.