Проследихте на живо: Димитър Кузманов – Луис Патиньо 6-1, 6-1

Проследихте на живо: Димитър Кузманов - Луис Патиньо 6-1, 6-1

България се изправя срещу Мексико в плейоф на Световна група II за купа „Дейвис“. Сблъсъкът между „лъвовете“ и „ацтеките“ ще се състои в зала „София“ и ще започне днес от 16:00 ч. с мач между втората ни ракета Димитър Кузманов и тази на гостите Луис Патиньо.

Понастоящем Кузманов е №268 в световната ранглиста, докато Патиньо е доста по-назад – на 983-то място. До момента двамата не са играли един срещу друг.

За да надделеят срещу мексиканците и по този начин да стигнат до вероятна промоция в по-горната група българските национали трябва да запишат три победи в отделните мачове. При евентуални успехи на Кузманов и Адриан Андреев, който ще излезе на корта по-късно днес, целта би могла да бъде постигната в мача на двойки, с който от 16:30 ч. се открива съботната програма.

Вчера капитанът на националния ни тим Теодор Бачев заяви, че очаква мачът срещу Мексико да е труден въпреки теоретичното превъзходство на българските тенисисти.

Коментар на живо:

Първи сет:

1-0 – Кузманов започна мача по възможно най-добрия начин, спечелвайки първия гейм на нула за по-малко от 2 минути.

2-0 – Пробив, Кузманов – Втората ни ракета продължи да играе по-добре и още във втория гейм достигна до три поредни точки за пробив. Патиньо спаси първата, но при втория си опит Кузманов не допусна грешка и удвои преднината си.

3-0 – В третия гейм Кузманов допусна изравняване от 30-0, но не загуби самообладание и успя да си върне инициативата. Втората ни ракета рискуваше доста на втори сервис и този риск се отплати, като първата почивка в сета дойде при резултат 3-0 за българина.

4-0 – Пробив, Кузманов – Въпреки усилията на своя опонент Кузманов продължи да контролира събитията на корта и отново проби сервиса на Патиньо, натрупвайки комфортна преднина от 4-0.

5-0 – Веднага след това втората ни ракета записа нов гейм на нула на сметката си и се доближи само на един от спечелването на откриващия сет.

5-1 – В шестия гейм Кузманов си позволи леко отпускане и това позволи на Патиньо да прекъсне силната му серия и да намали резултата на 5-1.

6-1 – Сет, Кузманов – Патиньо поведе в началото на следващия гейм, но Кузманов не позволи на мексиканеца да се надява нан ещо повече и записа четири безответни точки, спечелвайки категорично първия сет с 6-1 след едва 22 минути.

Втори сет:

1-0 – Пробив, Кузманов – Втората част започна така, както приключи първата – с гейм за Кузманов, който записа важен пробив след като Патиньо допусна двойна грешка в края на гейма.

2-0 – Във втория гейм Патиньо достигна до първата си точка за пробив в мача, но тя бе отразена от Кузманов, който увеличи аванса си пред мексиканеца.

3-0 – Пробив, Кузманов – Втората ни ракета продължи да не показва милост към своя опонент като отново проби сервиса му, спечелвайки третия гейм на нула, и натрупа комфортен аванс от 3-0.

4-0 – Кузманов увеличи преднината си след втори пореден гейм на нула и направо огромна крачка към победата.

4-1 – Патиньо успя да намали резултата, след като при 15-15 в петия гейм спечели три поредни точки и откри актива си в сета.

5-1 – Радостта на мексиканеца обаче не трая дълго тъй като Кузманов бързо преоткри верния ритъм и спечели убедително следващия гейм, увеличавайки преднината си на 5-1.

6-1 – Гейм, сет и мач, Кузманов – Силното представяне на втората ни ракета продължи и той стигна до три поредни мачбола. Първите два бяха отразени от Патиньо, но третият опит се оказа щастлив за Кузманов и той даде преднина на България, побеждавайки убедително с 6-1, 6-1 след само 49 минути на корта в зала „София“.