Джулия Терзийска спечели титлата на държавното лично първенство за трети пореден път

Джулия Терзийска (ТК „Дема“) спечели титлата на държавното лично първенство за жени за трети пореден път. На Националния тенис център 20-годишната шампионка надделя над Петя Аршинкова (ТК „Локомотив“ Пловдив) с 6-3 6-3.

Двете се изправиха една срещу друга в повторение на миналогодишния финал. Терзийска и Аршинкова бяха наградени от Катерина Генова, ген.секретар на БФТ, както и Георги Дончев, управител на Националния тенис център.

Те получиха купи, както и парични награди в размер на съответно 1900 лв. и 1100 лв. Двете благодариха за отличната организация на първенството, както и на децата от тенис лагера на БНТЦ, които подаваха топките във финалната среща.

„Усещането при победи винаги е хубаво. Бях контузена и почти два месеца не бях играла, като дори бях на легло. Това са първите ми стъпки обратно на корта. Много съм щастлива, че се завърнах успешно. Аз съм с две години по-голяма от Петя Аршинкова и съм по-опитна. Мисля, че тя е добра състезателка и има добро бъдеще. Сега ще играя на международния турнир „Алианц къп“ и след това се връщам в Германия, за да видя как се възстановява гърбът ми и дали всичко е наред, за да мога да продължа с турнирите. Не искам да правя прекалено дълга серия от състезания, защото може пак да получа някакви болки“,  заяви Терзийска за сайта на БФТ.

„До края на сезона искам единствено да съм здрава. Успехът идва, когато работиш за него и си здрав. Най-вече искам да съм здрава. Тренирам много и мисля, че успехите ще дойдат. Организацията на първенството тази година беше много добра. Времето също беше с нас. Нямахме никакви проблеми от първи кръг до днес. Подавачите на топки са много сладки дечица. Кортовете също са по-добри от миналата година. На децата, които сега прохождат в тениса, бих казала, че най-важното е да искаш да успееш и да работиш“, завърши шампионката.

В неделя (4 септември) от 10:00 часа отново на БНТЦ ще бъде определен и шампионът при мъжете. За финалния мач се класираха двама тенисисти, играли за България за Купа „Дейвис“ – Александър Лазаров (ТК „Дема“) и Тихомир Грозданов (ТК „Левски“). Лазаров надделя над Калоян Вълчев (ТК „Черно море Елит“) с 6-4 6-1, а Грозданов се наложи над Габриел Донев (ТК „НСА“) с 6-1 6-4.

По-късно днес ще станат ясни шампионите на двойки мъже, както и при смесените двойки.