Елица Костова приключи участието си в Станфорд

Елица Костова започва участието си в основната схема на турнира Bank of the West Classic в Станфорд срещу квалификантката Сакия Викъри, но пътят й стигна едва до първия кръг след загуба с 1-6 2-6. Нашата тенисистка не успя да намери правилната игра, която да затрудни съперничката й и резултатът е напълно справедлив, имайки предвид показаното на корта.

Българката започна двубоя по отличен начин и проби още в самото му начало, материализирайки втория брейкбол, до който стигна още първия гейм на мача. Представителката на домакините обаче отвърна по подобаващ начин и реализира рибрейк, който не даде нужното психологическо преимущество на Елица.

Викъри се мобилизира и бързо влезе в ритъм, който разпиля опонентката й. Американската тенисиста драстично подобри играта си от ретур и стана солидна в защита, което пък не даде нито един шанс на Костова да достигне до точка за пробив до края на сета. Така по-силната и успешна игра спечели първата част за американката.

След почивката срещата се разви по идентичен на началото начин, но просто ролите бяха разменени. Този път Викъри направи брейк, а после бе пробита 1-1. Костова спечели подаването си в третия гейм и играта започна да й спори. Изглеждаше дори, че разполага с нужните сили, за да направи нещо повече в мача.

Всеки път обаче, когато американската тенисистка бе опряна до стената, тя включваше на по-висока скорост и това й донесе обрата – 4-2. След пореден пробив тя дръпна 5-2 и сервираше за мача. Осмият гейм бе за представителката на домакините, а за българката останаха 25 точки за световната ранглиста и 6990 долара.