Габриела Михайлова ще играе финал в Истанбул

Габриела Михайлова се класира на финал на тенис турнира на червени кортове в Истанбул (Турция), който е с награден фонд 15 000 долара. Преминалата през квалификации Габриела Михайлова победи с 6-1 6-3 №7 Жозефин Буалем от (Франция) за 107 минути.

Така българката се класира на първия си финал в турнир на ITF при жените.

Габриела изигра пореден силен мач, след като вчера отстрани и поставената под №1 Чихиро Мурамацу (Япония). Михайлова направи страхотен първи сет в който даде само един гейм на французойката. Буалем поведе с 2-0 във втората част, но Габриела записа пет поредни гейма за 5-2. При 5-3 Михайлова спечели петата си точка спечелване за мача при сервис на Буалем. За класирането си финал Габриела Михайлова ще прибави седем точки на световната ранглиста. Българката се класира на първия си финал в турнир на ITF при жените.

Петя Аршинкова загуби в другата полуфинална среща с 2-6 5-7 от втората поставена Екатерине Горгодзе от (Грузия) за 1 час и 47 минути. Българката поведе с пробив на старта на мача, но след 2-0 загуби девет поредни гейма до 0:3 във втората част.

Последва страхотна серия на Аршинкова от четири спечелени гейма до 4-3. При 5-5 Горгодзе стигна до нов пробив и след това затвори мача на свой сервис. За класирането си на полуфинал Петя Аршинкова прибави четири точки за световната ранглиста.