Гергана Топалова на осминафинал в Словения

Гергана Топалова се класира за третия кръг на турнира на клей в Оточец (Словения) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под №14 българка победи с 6-4, 7-5 Денис Хрдинкова от Чехия. Срещата продължи 1 час и 44 минути.

Топалова имаше преднина от 4-2 в първия сет, но допусна изравняване при 4-4. Българката обаче спечели следващите два гейма, а с това и сета. Във втория сет Топалова поведе с 5-3, но допусна изравняване при 5-5. Гергана взе следващите два гейма и затвори мача в своя полза.

Междувременно, Денислава Глушкова загуби във втория кръг с 0-6, 4-6 от поставената под номер 7 представителка на домакините Ребека Срамкова, която е достигала до 111-ото място в световната ранглиста.

Глушкова в тандем с Юлия Стаматова е четвъртфиналистка в турнира на двойки.