Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Алисън Риск 1-6 1-6

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова показа характер и се пребори за победата в първия кръг на турнира Shenzhen Open в Китай след трисетов успех над Галина Воскобоева.

Сега Цвети ще се опита да достигне до четвъртфиналите на надпреварата, но на пътя ѝ е миналогодишната финалистка Алисън Риск. Мачът ще започне около 11:00 ч. наше време и може да бъде гледан на следните линкове:

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Пиронкова и Риск са играли само веднъж помежду си до този момент. Това се случи през 2013 г. на Откритото първенство на САЩ, където американката победи с 6-3 6-3.

Коментари на живо:

09:50 ч. – Риск е фаворитка на букмейкърите с коефициент за победа от 1.50 срещу 2.50 за Цвети. Американката е под №39 в световната ранглиста.

09:55 ч. – Победителката от двубоя излиза срещу първата поставена Агнешка Радванска или Сорана Кърстя.

0-1 – Безпроблемен гейм за американката – на нула.

0-2 – Пробив! Цвети имаше късмет в първата точка, която спечели с помощ от филето. Малко по-късно Риск имаше точка за пробив при 30-40, но пресили форхенд. С добър сервис и ретур в аут Пиронкова се добра до първи геймбол, но изкара удар над глава. След 8 минути игра Риск стигна до трета възможност да пробие, но българката отново пласира добър сервис. Риск бе стабилна в разиграване от основната линия, за да си осигури и четвърти шанс, но битката продължи. При петия брейкбол ретур на американката излезе в аут. Но от 7-ия си шанс и 16-минутен гейм брейкът бе факт.

0-3 – Риск затвърди пробива, след като отново не даде точка на Цвети.

0-4 – Пробив! Проблемите за Цвети продължават и след като допусна да се стигне до 30-40, Риск проби за втори път след форхенд уинър.

0-5 – За първи път в мача Пиронкова успя да постави под напрежение Риск, но американката достигна до 40-30 и геймбол след добро излизане на мрежата. На свой ред българката стигна до точка след къса диагонална топка. Грешка от форхенд на Цвети обаче даде нов геймбол на Риск и този път затвори подаването си.

1-5 – Почетен гейм за българката.

1-6 – Сет за Риск след нов гейм на нула за американката.

1-0 – Добро начало на втория сет за Пиронкова, която спечели на 15 и приключи гейма с ефектен минаващ удар от бекхенд, който не остави шансове на опонентката ѝ.

1-1 – Риск изравни резултата след гейм, в който Цвети отново демонстрира, че вдига нивото на ретур.

1-2 – Пробив! Пиронкова се оказа в лоша ситуация при 15-40, но издържа на мощните атаки на американката, за да стигне до дюс. При третия си брейкбол Риск пусна къса топка, която се спря в мрежата. От четвъртата си възможност отново проби след много презицен бекхенд на линията.

1-3 – Риск затвърди пробива и е все по-близо до победата. Цвети направи доста грешки и не взе нито точка в четвъртия гейм.

1-4 – Пробив! Цвети прати бекхенд в мрежата за 15-40, но след това матира Риск с уинър от обратен удар. Американката имаше късмет и на втория ѝ брейкбол топката кацна на линията и не остави шансове на българката.

1-5 – При 30-30 Риск стигна до геймбол с форхенд уинър, а после с още един мощен форхенд затрудни Пиронкова и я принуди да сбърка.

1-6 – Победа за Риск! Нов слаб гейм на Цвети, която изостана с 0-40 и от втория си мачбол Риск подпечата победата си.