Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Галина Воскобоева 6-4 5-7 6-3

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Галина Воскобоева 6-4 5-7 6-3

Цветана Пиронкова ще започне участието си в основната схема на Shenzhen Open в Китай още в първия ден на 2017-а. Съперничката на най-добрата ни тенисистка е световната №312 Галина Воскобоева, а мачът между двете е трети в програмата на Корт №2 и ще стартира след края на срещата между Анастасия Комардина и Щефани Фьогеле.

Двубоят между Пиронкова и Воскобоева ще е общо четвърти в съперничеството им като до момента българката води с 2-1 победи. Последният им сблъсък бе в Маями през 2014-а и Цвети спечели с 6-2 7-5.

Да пожелаем успех на Цвети в първия й мач през новия сезон!

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Коментари на живо:

08,07 ч. – Цвети е тотален фаворит на букмейкърите с коефициент за победа 1.36, докато успех на Воскобоева се оценява на 3.00.

08,10 ч. – При победа Пиронкова ще продължи срещу Лин Джу или Алисън Риск.

0-1 – Пробив! – Воскобоева започна мача крайно агресивно и макар да пропусна един брейкбол, реализира втория с мощен форхенд уинър по правата.

1-1 – Пробив! – Пиронкова веднага стигна до две точки за рибрейк и Воскобоева й помогна с двойна грешка още при първата.

1-2 – Пробив! – Цвети все още не може да намери ритъма си и отново се намери изправена пред точка за пробив. Пиронкова я отрази, но последва двойна грешка и агресивната игра на Воскобоева й осигури нов брейк.

1-3 – Казахстанката сложи край на серията от пробиви и поведе с 3-1.

2-3 – Най-после и Пиронкова удържа подаването си и намалява до 2-3.

2-4 – Без шансове за Цвети и Воскобоева повежда с 4-2.

3-4 – Цвети изигра най-силния си гейм от началото на мача, контролираше разиграванията и бързо намали до 3-4.

4-4 – Пробив! – Резултатът от подема в играта на българката не закъсня и тя връща пробива.

5-4 – Пиронкова отново бе изправена пред точки за пробив, но се справи и за първи път в мача успява да поведе.

6-4 – Сет за Пиронкова! – Цвети превключи на по-висока предавка в заключителните минути на сета и успя да го изтръгне с 6-4.

6-4 0-1 – Пробив! – Пиронкова отново изгуби концентрацияи и допусна пробив веднага след почивката.

6-4 0-2 – Воскобоева затвърждава и вече води с 2-0 във втория сет.

6-4 1-2 – Пиронкова този път се представи стабилно на сервис и намалява до 1-2.

6-4 1-3 – Цвети имаше брейкбол, който обаче казахстанката заличи с хубав сервис и поведе с 3-1.

6-4 2-3 – Без проблеми за Пиронкова и тя отново е на гейм от съперничката си.

6-4 3-3 – Пробив! – Този път Цвети не пропусна шанса си и реализира точката за рибрейк с добре подготвена атака от дъното на корта, която завърши с форхенд уинър по диагонала.

6-4 3-4 – Пробив! – Воскобоева пласира няколко брутални ретура в този гейм на Пиронкова и когато комбинира един от тях с уинър по диагонала от форхенд, това й осигури нов пробив за 4-3.

6-4 4-4 – Пробив! Цвети веднага намери пътя към ново равенство с пасинг шот по диагонала.

6-4 5-4 – Пиронкова удържа сервиса си и след почивката Воскобоева ще сервира за оставане в мача.

6-4 5-5 – Казахстанката се представи уверено под напрежение и резултатът е 5-5.

6-4 5-6 – Пробив! – Воскобоева още веднъж изригна, осигурявайки си два брейкбола със страхотно драйв воле почти от дъното на корта. Още при първия, казахастанкта изигра страхотна къса, която последва с протоколно воле за 6-5.

6-4 5-7 – Сет за Воскобоева! – Воскобоева наклони везните в своя полза в последните 10-15 минути на сета и го измъкна със 7-5.

6-4 5-7 0-1 – Пробив! Лошо начало на решителния сет за Цвети, след като Воскобоева проби.

6-4 5-7 0-2 – Цвети успя да достигне до дюс от 40-15, но след това не издържа и пробивът бе затвърден.

6-4 5-7 1-2 – Пиронкова измъкна гейма след 5 спасени възможности за нов пробив на Воскобоева.

6-4 5-7 2-2 – Пробив! Цвети изравнява резултата, след като поведе с 0-40 и от третата си възможност успя да си върне брейка.

6-4 5-7 3-2 – Трети пореден гейм за нашето момиче, който премина през няколко дюса, но без възможност за пробив на Воскобоева.

6-4 5-7 4-2 – Пробив! Страхотен гейм за Цвети, в който проби на нула и се приближи до победата.

6-4 5-7 5-2 – Безпроблемен гейм на нула и Пиронкова е само на един от крайния успех.

6-4 5-7 5-3 – Първи гейм за Воскобоева след пет поредни на Цвети. Сега българката ще сервира за мача.

6-4 5-7 6-3 – ПОБЕДА!