Гледайте на живо: Цвтетана Пиронкова – Моника Никулеску 6-0 6-4

Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в квалификациите за основната схема на турнира в Ийстбърн, но заради отказването на Петра Квитова влезе като „щастлива губеща“ директно във втори кръг, където играе срещу Моника Никулеску.

Двубоят между двете трябваше да се изиграе още във вторник, но заради продължителните валежи това не се случи.

Българката и румънката имат общо 5 двубоя помежду си, като Никулеску води с 3-2 победи и в последните три сблъсъка неизменно е напускала корта с успех. Мачът в Ийстбърн ще е първият на трева в съперничеството им.

Мачът на Цвети е откриващият на Корт №4 и трябва да започне в 12:30 българско време, а ако Пиронквоа победи, още днес ще изиграе и втория си двубой, който ще е срещу Симона Халеп или Ин-Ин Дуан и ще бъде четвърти на същия корт.

Мача може да гледате чрез линковете на TennisKafe:

Линк 1 I Линк 2

Коментари на живо:

1-0 – Прекрасен старт за Пиронкова със сервис гейм на нула.

2-0 – Пробив! – Цвети увеличи серията си на шест поредни точки преди Никулеску да успее да се разпише в резултата с добре изпълнена къса топка за 15-30. Пиронкова обаче изстреля два прекрасни форхенд уинъра в следващите разигравания и заслужи пробива.

3-0 – Пиронкова отпусна едва една точица във второто си подаване в мача и го затвори с бекхенд уинър на линията.

4-0 – Пробив! – След само 12 минути игра, Цвети води със смазващото 4-0! Българката стигна до нови два брейбола след прекрасна игра на ретур и при втория прати дълбок бекхенд в ъгъла на корта, на който румънката нямаше отговор.

5-0 – Още един нулев сервис гейм за Пиронкова и тя вече води с 5-0.

6-0 – Пробив! – Пиронкова проби на нула с брутален форхенд уинър от ретур и прати сета на сметката си след само четири загубени точки срещу 24 спечелени.

0-1 – Пробив! Цвети не успя да вземе подаването си на старта на втората част.

0-2 – Пиронкова стигна до две точки за рибрейк, след като изостана 0-15, но румънката заличи пасива и затвърди.

1-2 – Българката не позволи Никулеску да влезе в серия, което от психологическа гледна точка е изключително важно.

1-3 – Бърз сервис гейм за Никулеску

2-3 – С перфектен сервис Цвети си осигури преднина от 30-15, а малко по-късно дочака грешка на румънката за два геймбола. Не успя от първия, пресилвайки форхенд, а при втория отново сбърка такъв удар при едно по-дълго рариграване. След това обаче българката показа стабилна игра и затвори гейма си.

3-3 – Пробив! Следващият гейм започна брилянтно за първата ни ракета, която поведе с 0-30, след което се представи страхотно на мрежата при една къса на Никулеску и имаше три шанса за връщането на брейкаи от третия успя да го стори.

4-3 – Седмият гейм беше много оспорван, а след като се стигна до дюс, Никулеску си осигури нов брейкбол, но българката показа здрави нерви и го отрази, а с още две точки обърна резултата с трети пореден гейм на сметката си.

4-4 – Убедителен гейм за Никулеску, която спечели страхотна точка за 40-0, а малко по-късно успя от първия си геймбол след ретур от форхенд на Цвети в мрежата.

5-4 – Поредният добър гейм за Пиронкова, която го затвори с дропшот при 40-15 и е на един от спечелването на двубоя.