Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Сара Ерани 6-1 5-7 3-6

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Сара Ерани 6-1 5-7 3-6

Цветана Пиронкова започва участието си на Qatar Total Open 2016 срещу Сара Ерани, като мачът е втори в програмата на Корт №1 и ще започне след 16:00 ч. наше време.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Сара Ерани е поставената под №16 в схемата, а до момента двете са си разменили по една победа в преките двубои. Италианката спечели с 6-7(3) 7-5 6-3 в Бризбън през 2009-а, докато първата ни ракета триумфира със 7-6(2) 6-3 по пътя към титлата в Сидни през 2014-а. Ерани обаче се намира в прекрасна форма в момента, като в събота спечели турнира в Дубай след успех над Барбора Стрицова 6-0 6-2.

Коментари на живо:

15:50 ч. Ако Пиронкова успее да се справи с тежката задача, във втори кръг в Доха тя ще играе с победителката от срещата между Тимеа Бабош и Мадисън Бренгъл.

15:55 ч. Цвети е аутсайдер според букмейкърите с коефициент за победа 2.50 срещу 1.50 за италианката.

1-0 – Гейм с дълги разигравания, в който Цвети дочака две грешки на Ерани, за да поведе с 30-0. Малко по-късно италианката бе принудена да сбърка отново и българката имаше два геймбола. Пиронкова взе подаването си с ас.

1-1 – Ерани изравнява след гейм на нула.

2-1 – Безпроблемен гейм за Пиронкова, която не даде точка на съперничката.

2-2 – Италианката поведе с 40-0, след което изкара два бекхенда в аут. С още една найна грешка се стигна до дюс.

3-1 – Пробив! Мощна атака от форхенд осигури на Цвети първи брейкбол, но не успя да го реализира. От втората си възможност обаче проби Ерани.

4-1 – Цвети затвърди пробива на нула и направи важна крачка към спечелването на първия сет.

5-1 – Пробив! Цвети матира на два пъти Ерани с чудесни бекхенди, но при 30-30 пресили форхенд по обратния диагонал. С помощ от мрежата се стигна до дюс, а веднага след това българката имаше скрит мачбол. Българката не успя от първата възможност, но от втората показа здрави нерви при дълго разиграване.

6-1 – Сет за Цвети! С форхенд уинър Пиронкова стигна до 40-30 и сетбол и го реализира след непредизвикана грешка на Ерани.

0-1 – След 5 поредни гейма за Пиронкова, Ерани спечели първия гейм на втората част на 15.

0-2 – Пробив! Цвети изостана с 0-30, но отговори с ас. С перфектно воле Ерани стигна до два брейкбола. Цвети удържа на първия, но след това изкара форхенд в аут.

0-3 – С къса топка италианката стигна до 40-15, след което Пиронкова изкара бекхенд в аут и брейкът бе затвърден.

0-4 – Пробив! Цвети изостана с 0-40 и се справи с първия брейкбол, но след това направи непредизвикана грешка.

1-4 – Пробив! Пиронкова върна единия пробив и все още нищо в сета не е загубено.

2-4 – Силен гейм за Цвети, която даде само точка на съперничката.

3-4 – Пробив! Мрежата се оказа верен съюзник на Цвети при 30-30, като ѝ помогна да стигне до точка за връщането и на втория пробив. Ерани обаче спечели надлъгване на мрежата. Още една възможност пропусна Пиронкова, но от третата най-накрая успя с фантастичен уинър.

4-4 – Геймът започна с 0-30, след което Цвети взе поредното страхотно дълго разиграване, за да си осигури геймбол. И успя да вземе своето, маркирайки четвърти пореден гейм на сметката си.

4-5 – Нов страхотен гейм за Цвети, която с ретур уинър изравни за 40-40. Последва поредното продължително разиграване, с което Ерани взе предимство, но Пиронкова отказа да се предаде и с бекхенд уинър по правата отново изравни. Малко по-късно българката имаше скрит мачбол, но не успя и Ерани прекъсна серията ѝ.

5-5 – Още един гейм, който премина през дюс. Цвети си помогна с хубав сервис за 40-30, но след това сгреши. С хубав форхенд уинър българката достигна до нов геймбол, но пресили удара си. От третата си възможност успя да изравни.

5-6 – Ерани си осигури минимум тайбрек след гейм на нула.

6-7 – Пробив и сет за Ерани! Цвети сбърка форхенд за 15-40 и Ерани имаше два сетбола. С нова грешка българката не успя да се пребори за тайбрек.

0-1 – С излизане на мрежата и воле Ерани стигна до геймбол при 40-30 и геймът завърши с грешка на Пиронкова.

1-1 – Цвети удържа гейма си, който премина през дюс.

1-2 – Ерани отново повежда след гейм на нула.

1-3 – Пробив! Италинката пробива и е по-близо до успеха.

2-3 – Пробив! За радост българката успя да върне веднага брейка, след като поведе с 15-40 и реализира втория си брейкбол.

3-3 – Пиронкова изравнява резултата след безпроблемен гейм на 15.

3-4 – Ерани не даде точка на българката и отново повежда.

3-5 – Пробив! Италианката поведе с 0-40 и Цвети предаде гейма си с пресилен форхенд.

3-6 – Победа за Ерани!