Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Тимеа Бачински 2-6 1-6

Гледайте на живо: Цветана Пиронкова - Тимеа Бачински 2-6 1-6

Цветана Пиронкова започна участието си на BNP Paribas Open с победа над хърватката Дона Векич с 6-2 7-5 и си осигури среща с поставената под №12 Тимеа Бачински. Мачът е втори на Корт №5. Първата среща от 21:00 е между Жоао Соуса и Федерико Делбонис и след нейния край около 22:30-23:00 на корта ще излезе и първата ни ракета при дамите в търсене на втора победа на тазгодишното издание на турнира.

Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

21:45 – Пиронкова и Бачински са играли веднъж помежду си, като победата е за Цвети, но мачът е от далечната вече 2007-а. Ако първата ни ракета преодолее съпротивата на швейцарката, в третия кръг тя ще играе с Южени Бушар или Слоун Стивънс.

22:00 – Букмейкърите дават коефициент 1.57 за победа на световната №21, а успех за българката се оценява с 2.25.

1-0 – Перфектно начало за Пиронкова с гейм на нула.

1-1 – Цвети показа добра защита, но успя да стигне само до 30-30, след което Бачински удържаа подаването си.

1-2 – Пробив! – За съжаление Бачински стигна до шанс за пробив и веднага го реализира, така че първата пауза в двубоя идва при пробив аванс и 2-1 за швейцарката.

1-3 – С хубави сервиси Бачински поведе с 40-0 и без много затруднения затвърди пробива.

1-4 – Пробив! Пиронкова допусна две грешки от бекхенд и стана 0-30, а след още една Бачински получи два нови шанса за пробив – още при първия направи неспасяема къса топка и поведе с още един пробив.

1-5 – Швейцарката даде само една точка на опонентката си и се доближи на гейм до успеха в първия сет.

2-5 – Цвети поведе с 40-0, но Бачински отново я притисна и българката пак сгреши от бекхенд. Все пак Пиронкова спечели подаването си и остана в частта.

2-6 – Гейм и сет за Бачински! След серия от удари на форхенда на Цвети резултатът стана 0-40, последва нов аут на българката и сетът приключи.

0-1 – Пробив! Бачински заигра още по-самоуверено и поведе с 30-40, Цвети отрази първия брейкбол, но след това предаде подаването си.

0-2 – Пиронкова се опита да притисне съперничката си, но това не се случи и Бачински затвърди.

0-3 – Пробив! Швейцарката поведе с 15-40 и след бекхенд в мрежата на Цвети пробивът стана факт.

0-4 – Тимеа започна с двойна грешка, а първия геймбол Цвети отрази с ретур уинър. След това обаче световната №21 подходи изключително агресивни и прецизно и записа поредния гейм на сметката си.

0-5 – Пробив! Съпротивителните сили на Цвети се оказаха на приключване и тя допусна нов пробив, продължавайки да е засташена от сет на нула.

1-5 – Пробив! Пиронкова показа характер, поведе с 0-40 и принуди Бачински да сбърка от бекхенд, за да спечели първи гейм в сета.

1-6 – Гейм, сет и мач за Бачински! Оспорван гейм, в който Цвети показа агресия и разнообразна игра, но на мачбол сбърка от смаш в близост до мрежата.