Гледайте на живо: Цветана Пиронкова – Ярослава Шведова 4-6 4-6

Във вторник Цветана Пиронкова започва участието си на Australian Open. Мачът на първата ни ракета срещу световната №70 Ярослава Шведова е втори в програмата на Корт №22, а преди него е мъжкият сингъл Райън Харисън – Андрей Кузнецов, който започва в 2:00 ч. след полунощ.

Двете тенисистки досега не са се сблъсквали в официален мач. От началото на сезон Шведова записа 2 победи в квалификациите в Шънджън, но загуби още в първия кръг в основната схема с 4-6 6-7(5) от Анет Контавейт.

I Линк 1 I Линк 2 I Линк 3

Според букмейкърите силите са доста изравнени, като победа за българката е оценена с 1.80, а коефициентът за казахстанската тенисистка е 1.90.

Коментари на живо:

1-0 – Пиронкова трябваше да спасява брейкпойнт още в първото си подаване и се справи след бекхенд в мрежата на Шведова. Българката играеше твърде изнесена назад в следващите размени от основната линия, но и ударита на казахстанката не намериха очертанията на корта.

1-1 – Експресен гейм на нула за Шведова и първата ни ракета отново ще застане на линията за начален удар.

1-2 – Пробив! – Шведова продължава да е видимо по-агресивната тенисистка, но за щастие често пропуска очертанията на корта. Казахстанката се възползва от слаб втори сервис на Цвети и пласира ретур уинър за 30-30, а след това продължи да натиска и отново стигна до точка за пробив. Този път Пиронкова не успя да се измъкне и брейкът е факт.

1-3 – Шведова продължи с мощната си игра и затвърди пробива с гейм на нула, който завърши с ас.

2-3 – Шведова започна с много добър ретур и показа по-издръжливи нерви, за да спечели разиграването за 30-30, но после направи непредизвикана грешка, което означаваше геймбол за българката и с ретур в аут Цвети удържа подаването си.

2-4 – Шведова подгоходи агресивно и завърши първата точка на мрежата с бекхенд воле, а с форехенд уинър по обратния диагинал поведе с 30-15 и отново с печеливш удар от форхенд приключи и гейма.

3-4 – След аут от бехкенд Цвети поведе с 40-15, а с хубав първи сервис при втория си геймбол взе гейма.

4-4 – Пробив! След две грешки на Шведова резултатът стана 15-30, а след бекхенд в аут се стигна до две поредни точки за връщане на пробива. При първата Цвети не можа да напарви ретура, но при втората Шведова не намери очертанията на корта.

4-5 – Пробив! Поредният уинър от форхенд за казахстанката за 30-15, но Пиронкова изравни. Последва ретур уинър и брейкбол – Цвети бе разходена из целия корт, но Шведова отново не уцели корта. След топка, панала на основната линия, Шведова стигна до втори брейкбол, който българката отрази с хубав сервис. Още един спасен брейкбол и четвърто равенство. В крайна сметка Цвети отново предаде подаването си.

4-6 – Гейм и сет за Шведова! Ярослава сервираше за сета, с помощта на мрежата стана 15-15, два хубави сервиса и сетбол, ас и сетът е за нея.

1-0 – Двойна грешка и 30-15, бекхенд в аут на Цветана и 30-30. Българката удържа на размяната от дъното на корта и дочака грешка на Шведова, след което спечели откриващия гейм.

1-1 – Шведова взе подаването си сравнително лесно.

1-2 – Пробив! Мрежата не бе на страната на Цвети и 0-30, но последваха два хубави сервиса. С уинър от форхенд по диагонала Шведова стигна до брейкбол – Цвети стигна късата топка, но след това беше размината на мрежата и брейкът стана факт.

1-3 – Шведова поведе с 40-30, но бекхенд в мрежата доведе до дюс. Два поредни форхенд уинър по правата за завърващи удари и пробивът е затвърден.

2-3 – След непредивикана грешка на Шведова се стигна до геймбол за Цвети, а след нова неточност на световната №70 българката спечели гейма.

2-4 – Двойна грешка на Шведова и точка за пробив пред българката, но с ас, сервис уинър и нов ас Шведова затвори гейма.

3-4 – С дълбоки удари Ярослава продължи да пристиска Пиронкова за 0-30, последва уинър на българката – форхенд по късия диагонал, но с отличен агресивен форхенд Шведова стига до брейкпойнт, спасен с печеливш удар от бекхенд по правата. Цвети се пребори е не допусна нов брейк.

3-5 – Шведова спечели подаването си на 30 и е само на един гейм от победата.

4-5 – Бекхенд в аут и мачбол за Шведова, отразен с ефективен сервис. Продължително разиграване, спечелено от Цветана, но с бекхенд уинър се стигна до дюс. При третото равенство Шведова направи ретур уинър и стигна нов мачол, който българката спаси, а след спечели подаването си.

4-6 – Гейм, сет и мач за Шведова! Шведова сервираше за мача – започна с ас, последва несполучлив опит за минаващ удар. С хубав сервис Шведова стигна до 40-0 и с унър от форхенд приключи мача.