Илиян Радулов и Адрияно Дженев се класираха за трети кръг на Ролан Гарос

Илиян Радулов и Адрияно Дженев се класираха за третия кръг на сингъл на Ролан Гарос при юношите.

Поставеният под №5 Радулов победи представителя на домакините Пол Барбие Газьо със 7-6(5), 7-5 за 1 час и 39 минути игра.

17-годишният българин изостана с 0-2 в първия сет, но успя да изравни при 3-3. До края на сета нови пробиви нямаше и така се стигна до тайбрек. В него Илиян спечели със 7-5 точки. Във втората част Радулов реализира единствен пробив за 6-5, след което затвори мача при собствен сервис.

На осминафиналите Радулов ще играе срещу №10 в схемата Жоао Фонсека (Бразилия).

Поставеният под №14 Дженев се наложи убедително над Михай Александру Коман (Румъния) с 6-1, 6-3. Срещата продължи 62 минути. Адрияно спечели първите пет гейма в мача и спечели първия сет с 6-1. Във втората част Дженев спечели три поредни гейма от 3-3 до 6-3.

За място на четвъртфиналите Дженев ще играе срещу победителя от двубоя между Даруин Бланч (САЩ) и Антоан Гибодо (Франция).