Иван Иванов – шампион на „Ориндж Боул“ при 14-годишните

Иван Иванов е новият шампион на „Ориндж Боул“ при 14-годишните. Българският талант спечели финала на неофициалното световно първенство при подрастващите след 6-2, 6-3 над Джак Кенеди в мача за трофея.

Иванов стигна до титлата след седем победи и само един загубен сет. Ключов за него се оказа четвъртфиналът, в който спаси осем мачбола. В останалите си мачове Иван, който тренира в академията на Рафа Надал, доминираше над съперниците си. В първите си четири мача той загуби само десет гейма, а на полуфинал даде само един гейм на съперника си.

Така в тазгодишното издание на „Ориндж Боул“ България има трима шампиони, след като Илиян Радулов и Адрияно Дженев спечелиха титлата на двойки при 18-годишните.

Иванов е първият представител на България с титла на сингъл от елитния турнир за таланти от 2006-а насам, когато Григор Димитров бе шампион при 16-годишните. При юношите другият българин с титла на сингъл е Тодор Енев, който печели при 18-годишните през 2000 година.

При девойките титли са печелили Мануела Малеева (1981 при 14-годишните), Магдалена Малеева (1987 при 12-годишните) и Сесил Каратанчева (2001 при 12-годишните).