Изабелла Шиникова стигна до полуфиналите в Соларино

ITF W25 Соларино, четвъртфинал

Изабелла Шиникова – Самира Де Стефано 6-1, 2-6, 6-0

Изабелла Шиникова продължи силното си представяне на W25 турнира в Соларино, класирайки се за полуфиналите след победа над световната №973 Самира Де Стефано. Българката изигра слаб втори сет, но в останалата част от мача доминираше напълно над опонентката си и направи нова крачка към трофея.

Следващото препятствие пред нея ще бъде Линда Климовичова (№487).

Шиникова пласира повече асове (3-1) и спечели 61% от точките си на първи сервис (23/38). Оглавяващата схемата българка оползотвори шест от 15-те си шанса за пробив (40%), докато Де Стефано реализира два от своите шест брейкпойнта (33%).

След първия сет изглеждаше, че двубоят няма да продължи дълго. Шиникова започна чудесно мача, като осъществи три поредни пробива и спечели първия сет с 6-1 само за 21 минути. Във втората част обаче нивото на българската тенисистка падна драстично. Това позволи на Де Стефано да направи серия от пет поредни спечелени гейма и да изравни резултата в мача след 6-2.

В заключителната част обаче третата ни ракета изигра най-силния си период в мача. Шиникова не остави никакви шансове на участващата с „уайлд кард“ италианка, триумфирайки с 6-1, 2-6, 6-0 след 1 час и 20 минути игра.