Изабелла Шиникова записа втора победа в Москва

ITF W25 Москва, втори кръг

Изабелла Шиникова – Улрике Елкери 6-7(7), 6-3, 6-3

Изабелла Шиникова се класира за 1/4-финалите на турнира на ITF в Москва след нова трисетова победа, този път над 206-тата в света Улрике Елкери. Третата ни ракета загуби драматично първия сет, но в останалата част от мача превъзхождаше значително норвежката и напълно заслужено попадна сред осемте най-добри в турнира.

Следващата опонентка на Шиникова ще бъде победителката от мача между петата в схемата Урсула Радванска (№259 в ранглистата) и Валерия Страхова (№392).

Подобно на вчерашния мач, днес Шиникова бе по-резултатна на сервис от своята опонентка, като записа повече асове (8-3) и направи по-малко двойни грешки (3-5). Българката имаше превъзходство при спечелените както на първи (58-43), така и на втори сервис точки (34-32), като освен това осъществи три пробива повече от Елкери (6-3).

Мачът не започна никак добре за Шиникова, тъй като нейната опонентка осъществи ранен пробив и натрупа преднина от 3-0. Българката също успя да пробие и намали пасива си на само един гейм, но Елкери прекъсна добрата ѝ серия и направи резултата 4-2 в своя полза.

Това обаче изобщо не обезвери Шиникова и тя постепенно взе инициативата като стигна до нов пробив и осъществи обрат, след който поведе с 5-4. Улрике обаче успя да възстанови равенството, а впоследствие двете си размениха по още един гейм и се стигна до тайбрек.

При резултат 3-3 Шиникова успя да пробие първа и поведе с две точки, но след това Елкери също реализира пробив и излезе напред в резултата при 6-5. Третата ни ракета отново взе преднина при 7-6, но нейната опонентка отново направи серия от три поредни точки, като по този начин спечели тайбрека с 9-7 и триумфира в първия сет.

Шиникова запази добрия си ритъм и се възползва от спада в играта на Елкери в началото на втората част, повеждайки с 2-0. Българката съхрани разликата от два гейма и при 3-1, но след това нейната опонентка успя да пробие и да възстанови равенството.

Изглеждаше, че вторият сет ще бъде също толкова равностоен и драматичен, колкото първия, но това не се случи. Шиникова отново проби сервиса на норвежката, след което записа гейм на нула за 5-3. В оказалия се последен в сета девети гейм българката направи обрат от 15-30 и се наложи убедително с 6-3.

Двете опонентки си размениха по един гейм в началото на заключителния сет, след което Шиникова стигна до нов пробив и поведе убедително с 4-1. Елкери опита да отговори на предизвикателството, но до края на мача българката беше безгрешна при своите подавания и триумфира с 6-7(7), 6-3, 6-3 след почти три часа игра.

По-рано днес Лиа Каратанчева отпадна във втори кръг на турнира в Анталия след загуба от 446-ата в света Виктория Босио. Българката започна много добре мача и спечели първия сет, но впоследствие допусна обрат и отстъпи с 6-3, 2-6, 2-6 пред осмата в схемата.