Шиникова отпадна от квалификациите в Клуж

Winners Open 2021, първи квалификационен кръг

Изабелла Шиникова – Сеоне Мендес 0-6, 2-6

Изабелла Шиникова приключи участието си в квалификациите за WTA 250 турнира в Клуж след загуба в два сета от 271-вата в света Сеоне Мендес. Третата ни ракета бе много далеч от най-доброто си ниво и не успя да окаже сериозна съпротива на австралийката в мача, продължил само 62 минути.

Мендес стартира с гейм на нула, след което успя да пробие сервиса на Шиникова, макар българката да спаси четири брейкпойнта. Последва още един сервис гейм на нула за австралийката, след което Шиникова навакса пасив от 0-30, но въпреки това позволи на опонентката си да реализира нов брейк и изостана с 0-4. Шиникова опита да се бори, като в шестия гейм отрази два сетбола, но усилията ѝ се оказаха напразни и Мендес спечели първата част с 6-0.

Вторият сет започна доста по-оптимистично за Шиникова, която реализира първия си пробив в мача, но нейната опонентка веднага върна брейка и възстанови равенството. Българката пропусна две точки за пробив и позволи на Мендес да осъществи пълен обрат, но след това самата Шиникова спаси брейкпойнт и изравни за 2-2.

За съжаление Шиникова не успя да продължи да поддържа този ритъм и Мендес проби за 4-2. Българката можеше да върне интригата, но в седмия гейм пропусна две точки за пробив и нейната опонентка се доближи до победата. Двубоят приключи няколко минути по-късно, като Мендес спечели подаването си на 15 и по този начин оформи крайнтоо 6-0, 6-2 в своя полза.