ITF W35 Соларино, първи кръг
Изабелла Шиникова – Джорджа Педоне 6-7(4), 2-6
Изабелла Шиникова отпадна в първи кръг на W35 турнира в италианския град Соларино след поражение от 308-мата в ранглистата Джорджа Педоне. Поставената под №6 българка навакса пасив от 2-4 в първата част, но въпреки това не успя да се наложи над представителката на домакините.
И двата аса в мача бяха дело на Шиникова, която обаче направи и повече двойни грешки (2-1). Българската тенисистка спечели 58% от точките си на първи сервис (21/36) и реализира три от шестте си шанса за пробив (50%), докато Педоне оползотвори четири от своите пет брейкпойнта (80%).
В първите четири гейма никоя от опонентките не успя да спечели подаването си, като италианката първа защити своя пробив и впоследствие записа нов брейк за 4-2. Шиникова обаче успя да възстанови равенството и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него третата ни ракета поведе с 4-3, но Педоне направи серия от четири поредни точки и се наложи със 7-6(4).
Втората част започна по-добре за италианката, която проби за 2-1, но Шиникова веднага върна брейка. Това обаче се оказа последният позитивен момент за българката в днешния двубой. Педоне не даде повече геймове до края и триумфира със 7-6(4), 6-2 след час и половина на корта.