Шиникова загуби от световната №77 на осминафинала в Анже

WTA 125 Анже, осминафинал

Изабелла Шиникова – Клара Бюрел 4-6, 6-2, 3-6

Изабелла Шиникова приключи участието си на WTA 125 турнира в Анже след поражение в три сета от 77-мата в света Клара Бюрел. Българката изигра много силен втори сет, но това не бе достатъчно за успех в двубоя и четвъртата в схемата продължи към следващата фаза.

Шиникова записа повече асове (4-1) и по-малко двойни грешки (5-11), но въпреки това Бюрел бе по-резултатна на сервис (56-49). И двете реализираха по четири пробива, като Бюрел го направи от осем опита (50%), докато втората ни ракета имаше десет възможности (40%).

Мачът започна отлично за Шиникова, която проби още в първия гейм, след което затвърди брейка за 2-0. Впоследствие обаче Бюрел успя да ѝ отнеме инициативата и да осъществи пълен обрат, преди втората ни ракета да прекъсне серията на французойката със сервис гейм на нула и да възстанови равенството при 3-3. Шиникова можеше да си върне водачеството, но в седмия гейм пропусна две възможности за пробив. Българката спечели и четвъртото си подаване, но след това Бюрел записа два поредни гейма на 15 и осъществи решаващ пробив, който ѝ донесе успеха с 6-4 в първия сет.

Втората част започна по аналогичен начин – Шиникова поведе с 2-0, но Бюрел върна пробива и изравни. Впоследствие обаче втората ни ракета изигра най-силния си период в мача. Българката загуби само шест точки в следващите четири гейма и записа два последователни брейка, като по този начин надделя с 6-2 и изравни резултата в мача.

И двете опонентки спечелиха първите си сервис геймове в заключителната част, но впоследствие Бюрел вдигна значително темпото и успя да натрупа комфортен аванс от 4-1. Шиникова успя временно да спре устрема на опонентката си, спасявайки три точки за пробив в шестия гейм, но в крайна сметка французойката успя да съхрани преднината си и триумфира с 6-4, 2-6, 6-3 след 1 час и 46 минути игра.