Шиникова записа нова чиста победа на турнира в Лагос

ITF W25 Лагос, осминафинал

Изабелла Шиникова – Диана Марчинкевица 6-3, 7-5

Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на турнира на ITF в Лагос след победа в два сета над намиращата се на 354-то място в ранглистата Диана Марчинкевица. Българката изоставаше с 3-5 във втория сет, но реализира зрелищен обрат и заслужи мястото си сред най-добрите осем в надпреварата.

Следващата опонентка на третата ни ракета ще бъде третата в схемата Елън Перес (236-а в ранглистата).

Мачът започна с гейм за Марчинкевица, но Шиникова бързо взе инициативата и записа пробив, след който поведе с 3-1. Латвийката намали резултата, но третата ни ракета осъществи нов брейк за 5-2. Българката успя да задържи разликата от три гейма и се наложи с 6-3 в първия сет.

Противно на развитието на двубоя до този момент, Марчинкевица стартира по-добре във втория сет и записа ранен пробив за 2-0. Шиникова успя да възстанови равенството, но малко по-късно латвийката отново проби сервиса ѝ и направи резултата 5-3 в своя полза.

Изглеждаше, че мачът отива към трети сет, но Шиникова все още не бе казала последната си дума. Българката изравни резултата след два поредни гейма на нула, а впоследствие продължи да доминира и записа втори пореден пробив, триумфирайки с 6-3, 7-5 след 1 час и 41 минути игра.