Каратанчева не можа да се справи с Конюх и отпадна от Чарлстън

Volvo Car Open, I кръг
Сесил Каратанчева – Ана Конюх с 3-6 3-6

Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на основната схема на турнира Volvo Car Open в Чарлстън след загуба с Ана Конюх с 3-6 3-6. Това бе второ поражение за българката от два мача с хърватската тенисистка, която във втори кръг ще се изправи срещу победителката от мача между Дария Касаткина и Джън Сайсай.

Сесил, която заема 156-о място в ранглистата, спаси два брейкбола в откриващия гейм на мача, но загуби следващото си подаване. Тя се пребори за рибрейк в оспорван и продължителен шести гейм, но не можа да спечели своя сервис гейм след това, а с още един брейк предаде сета, в който направи 6 двойни грешки и спечели едва 35% от точките си на втори сервис.

Втората ни ракета, която проби от квалификациите, не можа да се възползва от нито една от двете точки за пробив на старта на втория сет, а 18-годишната ѝ опонентка не допусна подобна грешка и поведе с 2-0. Каратанчева обаче не се отчая и върна моментално пробива, а след това спечели и своя гейм за 2-2. Двете си размениха по още един пробив, след което 76-а в света отново проби, но този път удържа подаването си и стигна до крайния успех след час и 20 минути игра. Каратанчева завърши с 11 двойни грешки и 32% спечелени точки при втори сервис.

В други срещи от първия кръг „щастливата губеща“ Яна Цепелова, която влезе в основната схема след отказването на Петра Цетковска заради травма в дясното бедро, се наложи над Анастасия Севастова с 4-6 6-4 6-1 и чака победителката между Саманта Стосър и квалификантката Александра Крунич.

Елена Веснина се наложи над Синди Бургер със 7-5 6-2 в мача на квалификантките и във втория кръг ще се изправи срещу втората поставена Белинда Бенчич, която почива на старта.

Ирина-Камелия Бегу отстрани Каролин Гарсия след 6-4 2-6 7-6(3), играещата за Австралия Дария Гаврилова победи Зарина Диас с 6-1 1-6 6-3, Миряна Лучич-Барони стигна до двусетов успех над Шуай Пън с 6-2 6-1, а Лурдес Домингес Лино направи пълен обрат срещу Кристина Макхейл с 2-6 6-4 6-1. Катерина Бондаренко пък победи поставената под №16 Мисаки Дой с 4-6 6-3 6-1, а Кристина Младенович би Татяна Мария с 6-4 6-3 и ще играе с Южени Бушар или Александра Дюлгеру.