Три български загуби на квалификациите на Уимбълдън

Уимбълдън, квалификация

Сесил Каратанчева – Шеразад Реи 6-3 6-7(4) 4-6

Изабелла Шиникова – Миса Егучи 4-6 1-6

Сесил Каратанчева бе третата българка, която загуби през деня. Тя бе победена с 6-3 6-7(4) 4-6 от Шеразад Реи. Двете с французойката играха за първи път помежду си, а с успех се поздрави опонентката й.

Българската тенисистка влезе в мача на високи обороти и направи пробив, който обаче не успя да затвърди. Последваха дълги геймове, в които двете печелеха подаванията си, но с цената на големи усилия. Сесил наклони везните в своя полза, когато реализира брейкбол при резултат 3-2. Този път не сгреши, когато след това беше на сервис, и поведе 5-2. Сетът завърши 6-3 за Каратанчева.

След почивката Сесил играеше уверено, а инерцията, която вече беше натрупала, много й помагаше. Тя поведе с брейк и бърз сервис гейм след това. Постепенно силите се изравниха, а Реи върна брейка за 3-3. Драмата остана за накрая, когато след 4-4, двете си размениха 3 пробива. Каратанчева водеше с 6-5 и сервираше за мача. Българката обаче не реализира 3 мачбола и бе пробита – 6-6. В тайбрек трилъра, който се разигра, Шеразад Реи излезе победителка – 7-6(4).

Всичко в маратонската битка се реши от третия сет. Предимство имаше французойката, защото проби в третия гейм – 3-1. Последното нещо, което Каратанчева направи в мача, бе да запише сервис гейм на нула за 4-5.

В другата среща с българско участие, Изабелла Шиникова успя да издържи само сет срещу Миса Егучи – 4-6 1-6, която трябваше да положи неимоверни усилия в началото на мача, но после намери правилната формула и започна да действа на корта със замах.

Българската тенисистка направи първия пробив в мача, когато поведе за 2-1, но следващите два пъти, в които трябваше да подава, се провали – 2-4.  Японката поведе 5-2 и Шиникова сервираше за оставане в сета. Тя не просто го направи, но върна пробив за 4-5, пречупи се обаче на свой сервис. Егучи не реализира два сетбола, но когато достигна до трети, се възползва.

Интригата умря във втория сет, а ефективността на Изабелла драстично намаля. И при подаване, и при посрещане. Японската тенисистка поведе 5-0, но го направи с много борба. В шестия гейм тя не реализира два мачбола и в крайна сметка го изгуби. Направи очакваното след това – 6-1.

По-рано през деня Елица Костова загуби с 4-6 4-6 от Елис Мертенс.