Коментари на живо: Цветана Пиронкова – Ирина-Камелия Бегу 6-3 6-3

Коментари на живо: Цветана Пиронкова - Ирина-Камелия Бегу 6-3 6-3

Във II кръг на Aegon Classic в Бирмингам Цветана Пиронкова се изправя срещу румънката Ирина-Камелия Бегу. Българката мина безпроблемно през трите квалификационни кръга на турнира, за да намери място в основната схема. А в I кръг победи сериозен противник в лицето на украинката Леся Цуренко.

До този момент Цвети и Бегу са играли четири мача помежду си, като имат по равно записани победи и загуби, което прави изхода от срещата непредсказуем. В последните им два мача румънката триумфира, но срещите не бяха на трева, където Пиронкова има победа срещу Бегу преди три години. За съжаление мачът е на корт №3, който няма телевизионно покритие. Очаква се двубоят да започне около 17:15 ч.

14:55 – Според букмейкърите първата ни ракета е абсолютна фаворитка с коефициент за победа от 1.40 срещу 2.75 за румънката.

15:00 – Победителката ще продължи  на четвъртфинал срещу Барбора Стрицова или Хедър Уотсън.

Коментари на живо:

1-0 – Добро начало за Цвети. Тя поведе 40-15 и реализира втория си геймбол.

2-0 – Пробив! Българката дава заявка, че има намерение да приключи срещата бързо и да докаже, че не напразно е фаворитка в сблъска.

3-0 – Пиронкова имаше малко проблеми при подаването си и даде повече точки на съперничката си, но в най-важния момент, когато поведе 40-30, не пропусна да вземе гейма.

3-1 – Ирина-Камелия Бегу най-накрая взе първия си гейм в мача, но изпитва големи затруднения.

4-1 – Пиронкова записа бърз сервис гейм на нула и се доближава все по-близо до спечелването на сета.

4-2 – Въпреки че румънката взе подаването си, тя го направи с полагането на много усилия.

5-2 – Цвети не може да бъде спряна. Втори пореден сервис гейм на нула. Опонентката й ще сервира за оставане в сета, но дори да намали резултата, изходът след това ще е неизбежен.

5-3 – Всяко подаване на Бегу е свързано с огромна борба, това не беше изключение. Стигна се до дюс, румънката все пак намали резултата.

6-3 – Сет за Цветана Пиронкова! На българката й се наложи да спаси брейкбол, който малко щеше да усложни нещата за нея, но всичко продължи по план за нея.

1-0 – Пробив! Възможно най-доброто начало за Пиронкова след почивката. Изглежда, че днес тя не може да бъде спряна!

2-0 – Цвети затвърждава пробива и има предимство в сета. Ако продължи така, това ще е един от най-лесните й мачове в Бирмингам досега.

2-1 – Бегу този път демонстрира, че може и да затрудни опонентката си. Взе подаването си на нула.

2-2 – Пробив! Румънката първо взе подаването си на нула, а след това достигна до три брейкбола при посрещане. Нищо в мача не е свършило.

3-2 – Пробив! Прекрасен отговор на Цвети. Не позволи на Бегу да затвърди брейка си и да има психологическо преимущество.

4-2 – Българката затвърждава брейка си и се доближава до победата в мача

4-3 – След тежка борба за спечелването на гейма, Ирина-Камелия Бегу все пак успя да го направи

5-3 – Ирина-Камелия Бегу ще сервира за оставане в мача. Пиронкова се мобилизира, усещайки колко близо е до победата.

6-3 – Пробив! Победа за Цветана Пиронкова! Геймът вървеше точка за точка, стига се до дюс, но когато Цвети имаше на сметката си брейкбол, тя не пропусна да реши мача още при подаването на румънката.