Коментари на живо: Цветана Пиронкова – Леся Цуренко 6-4 6-2

Цветана Пиронкова мина без никакъв проблем квалификациите на Aegon Classic в Бирмингам с три чисти победи. По този начин българката заслужено намери място в основната схема на турнира, където в първия си мач на  корт №2  се изправя срещу още една сериозна съперничка в лицето на украинката Леся Цуренко.

Двете тенисистки досега са се изправяли четири пъти помежду си, но никога на трева. Цвети води с 3-1 победи, като през тази година я победи в Сидни със 7-6(6) 6-2.

11:50 – Според букмейкърите Пиронкова е фаворит за победата с коефициент 1.29. Успех за Цуренко се оценява с 3.50.

11:55 – Победителката ще продължи във втори кръг срещу Ирина-Камелия Бегу или четвъртата в схемата – Белинда Бенчич.

Коментари на живо:

1-0 – Обещаващо начало за българката, която записа бърз сервис гейм и поведе в мача.

2-0 – Пробив! Цуренко допусна брейк още в първия път, когато трябваше да подава. Тя не успя нито един път да затрудни Пиронкова, която достига да 3 брейкбола и се възползва още от първия.

2-1 – Пробив! Двете тенисистки се догонваха в резултата през цялото време в един много равностоен гейм, в който българката не успя да затвърди брейка си, с което опонентката й се завръща в мача.

3-1 – Пробив! Играта на корт №2 стана много равностойна и дребни детайли решават изхода от разиграванията.  Българката достигна до брейкбол, но съперничката й предотврати опасността. Цвети обаче реализира втория брейкбол, до който достигна.

4-1 – Най-накрая Пиронкова затвърди брейка си и се доближи до спечелването на сета.

4-2 –  За първи път в мача Леся Цуренко спечели подаването си, досега тя не можеше да изненада със сервисите си Цвети.

4-3 – Пробив! Изглежда, че Цуренко се чувства много по-комфортно, когато трябва да посреща, намирайки верен отговор на всяко от подаванията на Пиронкова и демонстрирайки ефективна игра от ретур.

4-4 – Украинката печели трети гейм подред в сета и изравнява резултата с бърз сервис гейм.

5-4 – При изоставане 30-40 Цвети спаси брейкбола, след което хладнокръвно взе гейма. Леся Цуренко ще сервира за оставане в сета.

6-4 – Пробив! Сет за Цветана Пиронкова! Цвети поведе с 40-15 в гейма и имаше на сметката си две точки за пробив, реализира го още при първата възможност, която получи.

0-1 – Пробив!  Цуренко отново показа, че се чувства уверена, когато трябва да посреща.

1-1 – Пробив! Светкавичен отговор на българката. Тя поведе в гейма 40-0 за отрицателно време и можеше да си позволи някоя друга грешка или дори да рискува. Съперничката й спаси едната от точките за пробив и намали на 40-15, но силите не й достигнаха за нещо повече.

2-1 – Личи си, че мачът ще се реши от това, коя от двете тенисистки ще вземе повечето от подаванията си. Цвети изоставаше 30-40, неутрализира брейкбола и взе предимство, след което и гейма.

3-1 – Пробив! Пиронкова печели трети гейм подред в мача. Тя отново демонстрира  успешна игра от ретур и сега й остава да започне да подава малко по-ефективно, за да реши изхода от срещата възможно най-бързо.

4-1 – Изключително бърз сервис гейм, който доближава Пиронкова все по-близо до триумфа в мача.

4-2 – Леся Цуренко не се е предала. В първия гейм тя навакса изоставане от 1-4 и сега се надява да направи същото. Тя поведе 40-0 и почти позволи точките да бъдат изравнени, но в крайна сметка, затвори гейма на 30.

5-2 – Цветана Пиронкова е само на гейм разстояние от спечелването на срещата. Леся Цуренко ще сервира за оставане в мача

6-2 – Пробив! Победа за Цветана Пиронкова! Българката не остави нищо на случайността, натрупа огромна преднина 40-0 в гейма, която беше непосилна за Цуренко. Украинката спаси единия мачбол, но нищо повече.