Костова на четвъртфинал в Дубай след двусетов успех над №3 в схемата

W25 Дубай, втори кръг

Елица Костова – Лесли Патинама Керкхове 6-2, 7-5

Елица Костова достигна до четвъртфиналите на ITF турнира с награден фонд 25 хиляди долара, който се провежда в Дубай през тази седмица.

В мач от втори кръг българката победи с 6-2, 7-5 третата в схемата Лесли Патинама Керкхове, която е 175-а в световната ранглиста.

Фактът, че нидерландката е с 53 позиции по-напред в класацията не си пролича по никакъв начин на корт №1, където Костова стигна до победата за час и 24 минути, записвайки пети успех от девет мача с тази съперничка.

В хода на мача българката реализира 7 пробива спрямо 4 на съперничката си като беше много успешна на второто подаване на Патинама Керкхове, на който спечели 81% от разиграванията.

В първия сет двете си размениха по един ранен пробив, но от 2-2 Костова пое контрола и спечели следващите четири гейма. Втората част беше доста по-равностойна като нидерландката на два пъти връщаше пробив, след което дори поведе с такъв при 5-4. До края обаче българката взе следващите три гейма и така стигна до успеха.

На четвъртфинал Костова ще срещне квалификантката от Беларус Юлия Хатука, която победи със 7-5, 6-0 Валерия Савиних. Именно Савиних пък победи Изабелла Шиникова в първия кръг.

За Елица това е втори турнир за сезона, след като в самото начало на годината загуби в Дубай в първия кръг от квалификациите за Australian Open.